fbpx

Linie lotnicze są przeciwne obowiązkowym szczepionkom.

Airports Council International, która reprezentuje lotniska na całym świecie, dołączyła do większości linii lotniczych, wzywając do wyboru między testami a szczepieniami, obawiając się, że ogólna zasada nakładająca zaszczepianie przed lotem byłaby równie destrukcyjna jak kwarantanna.


Qantas Airways wywołało debatę w zeszłym tygodniu, kiedy firma oświadczyła, że szczepienie COVID-19 będzie konieczne dla pasażerów podczas lotów międzynarodowych, które pozostają w dużej mierze bezczynne z powodu surowych kontroli granicznych w Australii. Ale inne linie lotnicze, a teraz globalne lotniska, martwią się, że oczekiwanie na szczepionki uniemożliwi ludziom podróżowanie, do czasu ich szerokiego rozpowszechnienia, paraliżując biznes w regionach, takich jak Europa, które mają stosunkowo małe krajowe rynki lotnicze.

Tak jak kwarantanna skutecznie zatrzymała przemysł, tak powszechne zapotrzebowanie na szczepionki może zrobić to samo – powiedział Reuterowi dyrektor generalny Airports Council International, Luis Felipe de Oliveira.
Chociaż z zadowoleniem przyjmujemy szybki rozwój i rozpowszechnianie szczepionek, upłynie sporo czasu, zanim będą one powszechnie dostępne
Branża nie może czekać, aż szczepionki staną się dostępne na całym świecie. W okresie przejściowym, wybór pasażera między testem a  szczepionką, odegrają kluczową rolę w ożywieniu przemysłu

Australia wskazała, że ​​osoby przybywające z zagranicy będą musiały zostać zaszczepione lub izolować się w jednym z ograniczonej liczby hoteli.

Dyrektor generalny Qantas, Alan Joyce,  powiedział, że polityka może rozprzestrzenić się na inne kraje, zauważając, że dowód szczepienia jest już wymagany w przypadku żółtej febry w niektórych miejscach.

Szef grupy lotniczej IATA, która w zeszłym tygodniu obniżyła swoje perspektywy finansowe dla sektora, ponieważ druga fala przypadków COVID-19 przetoczyła się przez Europę i Stany Zjednoczone, uważa, że ​​wprowadzenie obowiązku szczepień nie przyniesie efektu na całym świecie. Systematyczne testy są „ważniejsze dla ponownego otwarcia granic niż szczepionka”, powiedział Reuterowi dyrektor generalny IATA Alexandre de Juniac.

Shukor Yusof, szef firmy konsultingowej Endau Analytics z siedzibą w Malezji, powiedział, że kraje Azji Południowo-Wschodniej przyjmą różne podejścia do wymagań dotyczących szczepionek. Kraje azjatyckie mają jedne z najniższych liczby przypadków nowego koronawirusa na świecie.

Tajwański Minister Zdrowia,Chen Shih-chung powiedział w środę, że „paszporty” dotyczące COVID-19, które pokazują historię szczepień i zakażeń, to dobry pomysł, ale są trudne do wykonania w praktyce.

Premier Australii Scott Morrison wezwał w czwartek do wspólnego globalnego uznania dla szczepionek COVID-19.

Niektórzy eksperci twierdzą, że szczepionki będą trudne do wydania ze względu na ograniczoną podaż i różnorodną jakość.

Dr David Freedman, specjalista od chorób zakaźnych w USA, uważa, że ​​więcej krajów pójdzie w ślady Wielkiej Brytanii i zastosuje testy do skrócenia czasu kwarantanny.

Dla większości światowej populacji, zwłaszcza w krajach rozwijających się, miną lata, zanim każdy, kto chce latać, będzie miał możliwość otrzymania szczepionki – powiedział Freedman, profesor na University of Alabama w Birmingham.

Ponieważ coraz więcej krajów opracowuje szczepionki, linie lotnicze i rządy będą musiały zdecydować, które z nich usunąć. Inną kwestią dotyczącą obowiązkowych szczepionek będzie także jakość i nasze zaufanie do szczepionek wyprodukowanych w różnych krajach.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!