Limassolska promenada wstydu

Tak teraz wygląda ścieżka wzdłuż morza w Limassol i… nikogo to nie obchodzi.

Ulepszenia ścieżki przybrzeżnej w Limassol powinny być priorytetem rządu – stwierdzili członkowie komisji handlu Izby Reprezentantów, ale zamiast tego nikt z ministerstwa spraw wewnętrznych nawet nie wziął udziału w ich dyskusji w tej sprawie.

„Powinniśmy czuć jedynie wstyd z powodu nadmorskiej promenady łączącej wszystkie pięciogwiazdkowe hotele w Limassol ” – powiedział zastępca Disy Nicos Sykas.
Po niesprzyjającej pogodzie w 2023 r. i podczas pierwszej dyskusji w tej sprawie w komisji rząd, a w szczególności Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, obiecały, że może natychmiast przystąpić do tymczasowego zagospodarowania ścieżki, aby zapewnić jej dostępność”

Ponieważ na dyskusję nie zgłosiło się nikt, Sykas zaprosił ministra spraw wewnętrznych, aby odwiedził promenadę i osobiście przekonał się, w jakim jest obecnie stanie.

Wyraził nadzieję, że dzięki „szybkiemu refleksowi” rządu problem zostanie rozwiązany, dodając, że MSW „ma obowiązek” być obecnym na kolejnej komisji handlu Izby Reprezentantów za 15 dni i natychmiast wydać polecenie zapewnienia nieskrępowanego dostępu na chodnik.

Costas Costa z Akel powiedział 26 listopada 2023 r., że w czterech lub pięciu miejscach na ścieżce zarejestrowano poważne szkody w wyniku silnych sztormów morskich, i dodał, że kiedy członkowie komisji odwiedzili to miejsce 15 grudnia w celu przeprowadzenia inspekcji, „ zobaczyliśmy niewiarygodne rzeczy ”.

„Jako Cypryjczyk wstydzę się, że w jednej z najdroższych dzielnic Cypru, gdzie znajdują się największe i najdroższe hotele, chodnik dla pieszych, z którego codziennie korzystają tysiące mieszkańców i turystów, jest w takim stanie” – dodał.

Costa dodał, że poza ogrodzeniem uszkodzonych obszarów chodnika posłowie zobaczyli „publiczne prysznice w opłakanym stanie, wyrzucone i porzucone przez wiele miesięcy gałęzie drzew, przecięte i odsłonięte kable energetyczne oraz wszędzie chwasty, w budynkach brak oświetlenia”. wieczory.

Widzieliśmy, jak wózki inwalidzkie nie mogły pojechać do przodu, rodzice z dziećmi w wózkach musieli zejść na piasek, bo od listopada nikt nie był zainteresowany rozwiązaniem tego problemu ” – podkreślił.

Szacunkowy koszt napraw to 300 000 euro.

Poseł Partii Zielonych, Stavros Papadouris, powiedział, że Limassol i inne turystyczne miasta na Cyprze korzystają z dużej ilości gotówki, która pomaga również kasie państwa, i zapytał, czy „jesteśmy gotowi stracić” tę kwotę.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading