Limassol zwołuje sztab kryzysowy

Burmistrz Limassol zwołał spotkanie przygotowujące do trzęsienia ziemi

Burmistrz Limassol zwołał w piątek spotkanie przygotowujące do trzęsienia ziemi w następstwie niszczycielskiego trzęsienia ziemi w Turcji na początku tygodnia.

„Nie mogliśmy pozostać obojętni” – powiedział burmistrz Nicos Nicolaidis, który zwołał spotkanie w celu przeglądu miejskiego planu reagowania kryzysowego i skoordynowania działań wszystkich zaangażowanych w celu uzyskania jak najlepszego wyniku w przypadku dużego trzęsienia ziemi.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele sił obrony cywilnej, policji, straży pożarnej, administracji samorządowej, robót publicznych, rady naukowej, gwardii narodowej oraz szpitala w Limassol. Uczestnicy informowali się nawzajem i aktualizowali istniejące dane i procedury.

Postanowiono też powołać międzywydziałową komisję, która w przyszłym tygodniu ma przedstawić propozycję działań uznanych za pilnie konieczne – poinformował burmistrz.

Wszystkie zaangażowane strony mają się spotkać ponownie na późniejszym etapie, a na marzec planowane są ćwiczenia przygotowujące do trzęsienia ziemi.

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading