SeoHost.pl

Limassol rozpoczyna walkę z samochodami

91,8% mieszkańców miasta porusza się samochodem, 1,8% autobusami, pieszo 5,7%, a rowerami jedynie 0,7%.

Już w najbliższym czasie miasto zasadniczo chce zmienić sytuację drogową w mieście – wprowadzi wiele dróg jednokierunkowych, uruchomi parkingi na obrzeżach oraz znacznie podniesie opłaty za parkowanie w mieście.

Ulice Ayios Phylaxeos (na południe od alei Makarios), Leontiou Avenue, Gladstone oraz 16th June 1943 i Navarinou zamienią się w ulice jednokierunkowe. Główna ulica handlowa w centrum miasta, to jest Anexartisias stanie się natomiast deptakiem. Wszystkie ulice prowadzące do dworca autobusowego w centrum będą przejezdne tylko i wyłącznie dla autobusów.

Miasto planuje także ograniczenie prędkości do 30 km/h w obszarach mieszkalnych. Zapowiadane jest także rozbudowanie komunikacji miejskiej – autobusy mają jeździć częściej i do późnych godzin wieczornych, uruchomione zostaną także linie nocne.

Na obrzeżach miasta mają powstać parkingi typu „parkuj i jedź” – kierowcy zostawią na nich swoje auta i dalej pojadą komunikacją miejską. Ceny za parkowanie mają być zmienne – im bliżej centrum miasta tym parking ma być droższy. Miasto przewiduje, że w niektórych miejscach opłaty za parkowanie zwiększą się kilkukrotnie.

Tylko czy uda się to? Trzymamy kciuki!

[bar group=”897″]


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!