Limassol w pierwszej setce!

Limassol znalazło się w pierwszej setce miast najlepszych i najprzyjaźniejszych do życia na świecie.

W badaniu wzięło udział 450 miast na świecie a w rankingu umieszczono 231 z nich. Limassol znajduje się na pozycji 89. A jak wygląda ranking najlepszych miast? Zobaczcie:

Jak widzicie na grafice powyżej najwyżej w Europie oceniono Wiedeń, Zurich, Monachium, Dusseldorf i Frankfurt. Z polskich miast najwyżej znalazła się Warszawa (na miejscu 81. ex aequo z Wilnem).

Warunki życia są analizowane według 39 czynników, pogrupowanych w 10 kategoriach: środowisko polityczne i społeczne (stabilność polityczna, przestępczość, egzekwowania prawa, etc.), środowisko
gospodarcze (przepisy walutowe, usługi bankowe), społeczno-kulturowe (dostępność mediów oraz cenzura, ograniczenia wolności osobistej), medyczne i względy zdrowotne (dostawy i usługi medyczne, choroby zakaźne, ścieków, usuwania odpadów, zanieczyszczenie powietrza itp), oświaty i nauczania (standardy i dostępność szkół międzynarodowych), usługi publiczne i transport (prąd, woda, transport publiczny, natężenia ruchu itp), rekreacja (restauracje, teatry, kina, sportu i rekreacji, itp), towary konsumpcyjne (dostępność żywności / dzienne zużycie elementów, samochody, itp), wyposażenia (wynajem samochodów, sprzęt gospodarstwa domowego, meble, usługi socjalne) i środowisko naturalne (klimat, klęski żywiołowe).

A Wam jak żyje się w Limassol?


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading