fbpx

Limassol grozi odcięcie od świata – maseczki obowiązkowe na całym Cyprze!

Wszyscy będą musieli nosić maski w zatłoczonych pomieszczeniach – za brak maseczki w sklepie, restauracji, kościele czy banku grozi kara 300€ (z tego obowiązku zwolnione są dzieci do lat 6.). Ogłoszenie zostało opublikowane po spotkaniu w Pałacu Prezydenckim między prezydentem Nicosem Anastasiadesem i jego zespołem doradczym po ogłoszeniu przez władze 13 nowych przypadków Covid-19, najwyższy dzienny wynik od jakiegoś czasu, a kolejne 10 w czwartek, osiem z nich z Limassol. W piątek ogłoszono dalsze 25 przypadków, 15 w Limassol.

W Limassol nie więcej niż 10 osób będzie mogło uczestniczyć w spotkaniach towarzyskich, a maksymalna liczba klientów w restauracjach, kawiarniach i barach została zmniejszona do 75 wewnątrz i 150 na zewnątrz. W Limassol zostaną również wprowadzone ograniczenia dotyczące liczby dozwolonych osób w kościołach. Obecność osób określana jest na podstawie metrów kwadratowych w zależności od istniejącego protokołu, przy czym maksymalna liczba została ustalona na 75 osób. Ponadto autobusy publiczne w dzielnicy Limassol nie mogą być zajęte w więcej niż 50%. Ministerstwo transportu poinformowało również, że maksymalna liczba osób w taksówce łącznie z kierowcą powinna wynosić trzy osoby. Środki te dotyczą jedynie Limassol i będą obowiązywać przez trzy tygodnie.
Władze Limassol zamknęły wszystkie miejskie place zabaw w rejonie Molos, miejskie ogrody oraz place Anagennisis i Filellinon. Podjęte zostaną również środki w celu uregulowania ruchu pieszych w rejonie Molos za pomocą znaków i pasa rozdzielającego. Przeprowadzona zostanie także dezynfekcja przestrzeni miejskich i publicznych, przystanków autobusowych i koszy na śmieci,policja miejska będzie także czuwać nad wszelkimi targowiskami na wolnym powietrzu.

Władze zdecydowały także o zwiększeniu liczby codziennych losowych testów koronawirusa na lotniskach z 600 do 1000, skupiając się głównie na Cypryjczykach powracających z wakacji – okazało się, że największy odsetek przypadków dotyczy mieszkańców wyspy z historią podróży.

Przypomnijmy, że jeszcze do ubiegłego tygodnia w Limassol było najmniej zakażonych – teraz jest ich najwięcej. W kolejnych barach i restauracjach znajdowane są pojedyncze przypadki zakażeń.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!