fbpx

Limassol: autobusy staną na dwa dni

Związki zawodowe informują: autobusy pozostaną w zajezdniach

Pracownicy komunikacji miejskiej w Limassol (EMEL) mówią dość. Nie poskutkował strajk jednodniowy, postanowili nie wyjeżdżać pojazdami przez dwa kolejne dni. Autobusy mają pozostać w zajezdniach 20 i 21 marca 2018.

Korzystasz z komunikacji publicznej?

Loading ... Loading ...

Przez miesiąc od ostatniego strajku nic się nie zmieniło. Obie strony konfliktu zabarykadowały się na swoich pozycjach. Przewoźnik twierdzi, że nie ma pieniędzy na wypełnienie zobowiązań układu zbiorowego a kierowcy mówią, że skoro porozumienie zostało kilka lat temu zawarte to w końcu należy się z niego wywiązać.

Istnieje nikła szansa na to, że strajku nie będzie. Ponownie do rozmów włączyli się przedstawiciele rządu. Ministerstwo jednak twierdzi, że wywiązuje się z podpisanej z EMEL umowy i co miesiąc przekazuje pieniądze na funkcjonowanie komunikacji miejskiej.

Do kierowców apelują także dyrektorzy szkół i nauczyciele. 48. godzinny strajk spowoduje to, że wielu uczniów i studentów nie będzie mogła dostać się na zajęcia. Podobny problem będą miały także osoby, które codziennie autobusem dojeżdżają do pracy.

Mamy nadzieję, że do strajku nie dojdzie. Będziemy Was informować na bieżąco.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!