Leki miewają skutki uboczne

Jeżeli bierzecie jakiś lek i odczuwacie skutki uboczne – zgłoście to.

Ministerstwo zdrowia wezwało opinię publiczną do zgłaszania wszelkich niepożądanych skutków leków, które przyczynią się do bezpieczeństwa medycznego na Cyprze w ramach ogólnoświatowej kampanii.

W komunikacie prasowym ministerstwo poinformowało, że jego służby farmaceutyczne rozpoczęły siódmą doroczną kampanię w mediach społecznościowych o nazwie #MedSafetyWeek, która potrwa od 7 do 13 listopada.

Cypr jest jednym z 82 krajów uczestniczących w kampanii, która koncentruje się na roli lekarzy, pacjentów i organów nadzoru farmaceutycznego w zgłaszaniu wszelkich niepożądanych skutków, a tym samym przyczynianiu się do większego bezpieczeństwa podczas stosowania leków.

W oświadczeniu wyjaśniono, że Cypr posiada własny system nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii, który zachęca społeczeństwo do aktywnego udziału w procesie gromadzenia informacji.

Od momentu uruchomienia system przyczynił się do wykrycia kilku problemów związanych z bezpieczeństwem, które nie zostały wcześniej odnotowane w odniesieniu do niektórych leków, dzięki doniesieniom opinii publicznej

Wszelkie niepożądane skutki uboczne leków można zgłaszać odwiedzając stronę internetową usług farmaceutycznych pod www.moh.gov.cy/phs lub www.kitrinikarta.gov.cy .


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading