Legalni nielegalni migranci

Okazuje się, że większość byłych mieszkańców St.Nicolas Residence w Chlorakas przebywa na Cyprze legalnie

Większość zarejestrowanych migrantów, którzy mieszkali w St.Nicolas Residence w Chlorakas w Pafos, legalnie przebywa na terenie Republiki Cypryjskiej powiedział we wtorek rzecznik prasowy urzędu stanu cywilnego i wydziału migracji Petros Zeniou. W kompleksie przebywało łącznie 221 osób.

Według Zeniou spośród tych 219 osób przebywa na Cyprze legalnie jako osoby ubiegające się o azyl lub posiadające status osoby chronionej. Spośród nich 36 zwróciło się o przeniesienie do ośrodka dla imigrantów w Kofinou w Larnace.

Powiedział, że od około dwóch lat kontrole w Chlorakas zostały wzmocnione, koncentrując się na identyfikacji imigrantów nielegalnie przebywających na wyspie, a następnie na ich aresztowaniu i deportacji.

Podkreślił także, że Policja, szanując prawa człowieka i przepisy prawa, robi wszystko, co w jej mocy i w ramach swoich możliwości, aby wydalić osoby przebywające nielegalnie na terytorium Cypru. Dodał, że osoby ubiegające się o azyl lub posiadające status osoby chronionej ze względu na nadzwyczajną sytuację w Syrii przebywają legalnie i otrzymują odpowiednie porady dotyczące ich zachowania.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading