Lecimy z Krakowa do Pafos w czasie pandemii

Internet jest pełny fałszywych informacji i niedopowiedzeń w sprawie „cypryjskich” podróży lotniczych – postanowiliśmy sprawdzić jak ona wygląda naprawdę…

Dokładnie tydzień temu opisaliśmy Wam jak w praktyce wygląda podróż z Cypru do Polski (zobaczcie nasz tekst na stronie https://cypr24.eu/lecimy-do-krakowa-w-czasie-pandemii/), teraz przekażemy Wam jak wygląda droga powrotna.

UWAGA! Opisana przez nas procedura dotyczy rezydenta Republiki Cypryjskiej (posiadacza dokumentu Yellow Slip).

Każda osoba podróżująca na Cypr jest zobowiązana do wydrukowania Cyprus Fligjt Pass – dokument należy sporządzić na stronie https://cyprusflightpass.gov.cy/ 24 godziny przed odlotem – szczegółowo procedurę opisaliśmy na https://cypr24.eu/podroz

Rezydenci Cypru nie muszą okazywać negatywnego testu PCR na lotnisku przed lotem – odpowiednia adnotacja znajduje się na CyprusFlightPass. Podobnie jak innych pasażerów samolotu, także rezydenci, są zobowiązani do wykonania obowiązkowego testu po przylocie na lotnisku w Pafos (koszt 32€).

Wczorajszy samolot do Krakowa był prawie pełny – samolotem leciała duża grupa hiszpańskojęzycznych turystów. Co ciekawe, bramki do strefy bezpieczeństwa otwierały się jedynie na kody QR – kto nie korzysta z aplikacji musiał pobrać specjalną karteczkę – przepustkę.

Warto podkreślić, że nikt z obsługi lotniska w Krakowie ani z obsługi samolotu nie wymagał okazania dokumentu Yellow Slip.

Należy pamiętać, ze brak testu PCR przy wylocie w przypadku rezydentów Cypru powoduje 72. godzinną kwarantannę i obowiązek wykonania testu PCR po przylocie na wyspę na własny koszt w zatwierdzonym laboratorium (koszt około 60€).


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!