fbpx

Lech Poznań nie wróci na Cypr

Jak informuje Gazeta Wyborcza Lech Poznań do wiosennej części sezonu ekstraklasy będzie przygotowywał się w tureckim Belek. W okresie przygotowawczym Kolejorz rozegra pięć sparingów.

W ostatnich latach zimą Lech przylatywał na Cypr. Po trzech latach nieobecności poznański zespół wróci jednak do Turcji. Gdy był tam na obozie po raz ostatni, to jego trenerem był jeszcze Maciej Skorża. Wtedy zimowe przygotowania w Turcji przyczyniły się do zdobycia mistrzostwa Polski. Orędownikiem zgrupowania w Belek był trener Nenad Bjelica.

Byłem w Turcji jako zawodnik i jako trener. Będziemy mieli do dyspozycji bardzo dobre warunki i duże możliwości, jeśli chodzi o dobór sparingpartnerów – mówi na klubowej stronie internetowej szkoleniowiec.

Chorwat nie był zadowolony z boisk jakie jego zespół miał do dyspozycji podczas obozu na Cyprze. – W tym regionie Turcji, w którym będziemy boiska są bardzo dobrze przygotowane do każdego treningu – zapewnia Bjelica.

Czyżby z Cypru właśnie przez słabe boiska uciekło więcej drużyn? W poprzednich latach gościliśmy wielu piłkarzy z całej Europy, a teraz… No cóż infrastruktura jest coraz starsza a pieniędzy na remonty nie ma. Pozostaje nam tylko nadzieja, że w przyszłości to się zmieni i piłkarze wrócą na Cypr.
Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!