fbpx

Larnakę czekają zmiany

Rewitalizacja Finikoudes i portu w Larnace potrwa kilka lat, a prace zaczną się już niebawem

Burmistrz Larnaki, Andreas Vyras, zamierza złożyć wniosek do Rady Miejskiej, aby plany Finikoudes zostały uwzględnione w budżecie gminy na 2023 r.  Celem będzie ogłoszenie konkursu architektonicznego na całkowitą regenerację plaży Finikoudes. Oczekuje się projektów  podkreślających morze i stworzenie plaży, która będzie pasować do dużego projektu portu i przystani. 

Projekt rewitalizacji portu i przystani potrwa pięć lat. Powstanie droga, która połączy Finikoudes z portem w Larnace. Projekt nowej  drogi już robi wrażenie, ponieważ wokół niej powstanie wiele terenów zielonych, restauracji i sklepów. 

W tym samym czasie zakończone zostana inne ważne projekty, które zmienią wizerunek przystani i promenady. Cały obszar radykalnie zmieni swój kształt. 

Plaża Finikoudes przybrała swoją obecną formę w 1994 roku i została oparta na projektach nieżyjącego architekta Angelosa Dimitriosa. Potrzeba przebudowy alei przy Finikoudes wynika ze zniszczenia i panującego nieporządku, jak parkowanie samochodów wzdłuż drogi, zanieczyszczenie znaków i nierówność odcieni budynków. 

Zużyta nawierzchnia przy plaży zostanie wymieniona. Przetarg został już rozstrzygnięty, a wykonawca projektu rozpocznie prace 1 listopada i zakończy projekt przed rozpoczęciem kolejnego sezonu turystycznego, jak poinformował burmistrz Larnaki.  

Projekt dotyczy przebudowy deptaka po stronie centrów rekreacyjnych i obejmuje wymianę istniejących płyt kamiennych  na nowe płyty granitowe. 

W budżecie Gminy przewidziano fundusz w wysokości 797 tys. euro na realizację projektu. 

Odcinki, na których będą prowadzone prace, będą stopniowo zamykane, aby nie zakłócać prawidłowego funkcjonowania pozostałej części plaży, która pozostanie cały czas otwarta. 


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!