Larnaka w czołówce światowych lotnisk

Lotnisko w Larnace znalazło się na liście 20 najlepszych lotnisk na świecie według brytyjskiego portalu biznesowego Business Financing.

W rankingu, sporządzonym na podstawie ocen osób podróżujących służbowo, lotnisko w Larnace uplasowało się na 13. miejscu na świecie i na czwartym miejscu w Europie.

Na szczycie listy znalazło się lotnisko Noi Bai w Hanoi w Wietnamie , a pozostałe miejsca w pierwszej trójce zajęły porty lotnicze Changi w Singapurze i lotnisko w Hongkongu.

Trzy najlepsze lotniska w Europie to lotnisko w Helsinkach, lotnisko w Budapeszcie i lotnisko w Atenach.

Port lotniczy w Kuwejcie został uznany za najgorsze lotnisko na świecie w rankingu, a lotnisko w Ałmaty w Kazachstanie i lotnisko King Abdulaziz w Jeddah w Arabii Saudyjskiej również znalazły się w pierwszej trójce.

Trzy najgorsze lotniska w Europie to lotnisko Charleroi w Belgii, lotnisko Berlin Brandenburg w Niemczech i lotnisko Leeds-Bradford w Wielkiej Brytanii.

Otwarte w 1975 roku lotnisko w Larnace jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na Cyprze. Obecny budynek terminala został otwarty w 2009 roku. W 2023 r. lotnisko obsłużyło ponad osiem milionów pasażerów, co czyni go 22. najbardziej ruchliwym lotniskiem na Bliskim Wschodzie .


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading