Larnaka robi biznes na ślubach obywateli Libanu i Izraela

Larnaka robi biznes na ślubach obywateli Libanu i Izraela

[dropcap]O[/dropcap]bowiązujące w Libanie i Izraelu prawo przyczyniło się do sukcesu Larnaki, gdzie władze miejskie zapewniają szybkie małżeństwa cywilne każdemu, kto się pojawi, dostarczy odpowiednią dokumentację i wniesie opłatę. W obydwu krajach dopuszczalne są jedynie małżeństwa religijne. Zdaniem New York Times urzędnicy z Larnaki są świadomi napięć między tymi dwoma krajami, jednak nie przeszkadza im to na udzielanie ślubów.[pullquote-right]“Tu jest neutralne miasto” – powiedział Georgios Lakkotrypis[/pullquote-right]

Każdego roku na Cyprze udzielanych jest około 7 000 małżeństw. Europejczycy preferują miasta w innych częściach wyspy, Izraelczycy i Libańczycy zmierzają w kierunku Larnaki, do którego można dotrzeć samolotem z Tel Awiwu i Bejrutu w niecałą godzinę. Osoby pragnące zawrzeć małżeństwo muszą dostarczyć metryki urodzenia, udowodnić, że nie są małżeństwem z nikim innym i zapłacić 281,90 €.

W jakim mieście chciałbyś wziąć na Cyprze?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...

Cypryjczycy potrafią jednak robić interesy. W żadnym innym kraju nikt nie wpadłby na pomysł udzielania ślubów wszystkim, kto tylko tego chce. Otwartym pozostaje pytanie, NYT niestety także na nie odpowiedział, jakie konsekwencje grożą obywatelom tych dwóch państw po tego typu ślubie.

Jeśli Wy także zamierzacie wziąć ślub na Cyprze podpowiadamy jak to zrobić tutaj, a jakie dokumenty ze sobą zabrać przeczytacie tutaj.

Skomentuj