Larnaka przygotowuje się na turystów

Wszystko wskazuje na to, że niebawem to Larnaka może stać się turystycznym centrum wyspy.

Organizacja Rozwoju Turystyki w Larnace (ETAP) poinformowała o nowych obiektach hotelowych w regionie a także o ponownym uruchomieniu placówek, które od lat stoją puste.

Grupa Quality i partnerzy zbudują pierwszy na Cyprze hotel z obsługą robotów – hotel będzie zlokalizowany przy alei Makarios. Nowy obiekt znajdzie się w sieci Holiday Inn Express. Dawny hotel Stavros, który będzie nosił markę Best Western, oraz dawny hotel Aris zostaną całkowicie zmodernizowane i latem przyszłego roku będą funkcjonować jako licencjonowane apartamenty pierwszej klasy.

Francuski gigant hotelowy, Grupa Accor uruchomi ultraluksusowy obiekt, który powstanie na działce o powierzchni 15 000 m2 o nazwie Mercure Beach Resort Larnaca i zostanie oddany do użytku w kwietniu 2023 roku.

Wkrótce zostanie otwarty także nowy Hotel Pallas – ma przywrócić blask staremu rynkowi w centrum miasta.

W ciągu najbliższego roku NCH Capital Inc. powinien uruchomić Troy Resort & Spa, czterogwiazdkowy Beau Rivage Hotel & Residences oraz pięciogwiazdkowy Floating Scapes w Pile, w najbliższym czasie firma przystąpi również do budowy butikowego hotelu na terenie Agios Lazaros o nazwie St. Lazarus Hotel.

Gmina Dromolaxia-Meneou ma również otrzymać swój pierwszy czterogwiazdkowy hotel o nazwie Parayialia Hotel, który będzie zlokalizowany przy nadmorskiej drodze Meneou. Projekt jest obecnie na etapie licencjonowania, a prace mają się rozpocząć w 2023 roku.

W sumie, w najbliższym czasie zostaną wydane licencje na ponad 1000 łóżek z 33 nowych obiektów z których 13 zlokalizowanych jest w budynkach zabytkowych.

Jest to w pełni zgodne z celem, jakim jest wykorzystanie budynków wpisanych do rejestru zabytków, aby ocalić nasze dziedzictwo architektoniczne i kulturowe, nadać miastu charakter i zaoferować różnorodne opcje zakwaterowania – podsumowuje komunikat ETAP.

Cypr rozwija turystykę nie tylko w Larnace – praktycznie we wszystkich miastach prowadzone są olbrzymie inwestycje w infrastrukturę.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading