Larnaka pomoże bezdomnym

Larnaka wynajmie bezdomnym miejsca w hotelach

Wspólną inicjatywą Gminy Larnaka i diecezji Kiti powstanie mechanizm wsparcia dla bezdomnych, który wkrótce zostanie wdrożony. W tym celu utworzony zostanie specjalny fundusz, który zostanie przeznaczony na tymczasowe schronienie dla bezdomnych, a także na zaopatrzenie w żywność i odzież. 

Bezdomni otrzymają zakwaterowanie na kilka dni, do czasu rozpatrzenia ich sprawy przez właściwe organy państwowe. Z tego powodu nawiązana zostanie współpraca z hotelami w mieście, w których potrzebujący będą mogli nocować. 

Jak poinformował Burmistrz Larnaki, Andreas Vyras, gmina przygotowuje regulamin określający kryteria i beneficjentów, a następnie skontaktuje się z hotelarzami w celu podpisania umowy. „System będzie mógł zostać wdrożony za około miesiąc. Nie możemy tolerować tego, że w 2023 roku w naszym kraju będą ludzie bez dachu nad głową, bez jedzenia i ubrań”.

Metropolita Kiti, Nektarios, ze swojej strony stwierdził, że sprawa była wstępnie omawiana z Komitetem Wojewódzkim AKEL, który poprosił o wsparcie diecezji Kiti. „Dlatego odbyliśmy spotkanie z Burmistrzem i podjęto decyzję o stworzeniu funduszu, do którego dołoży się również diecezja Kiti. Nie zastąpimy służb państwowych, to rozwiązanie tymczasowe, żeby nikt nie mieszkał na ulicy”.

Ponadto gminna grupa AKEL w gminie Larnaka, w liście do Burmistrza, zwróciła uwagę na potrzebę stworzenia struktury dla bezdomnych w celu zapewnienia bezpiecznego zakwaterowania w nocy, dostarczenia podstawowych towarów w postaci żywności i odzieży,butów oraz wzmocnienie usuwania marginalizacji i wykluczenia społecznego osób bezdomnych.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!