Larnaka – kolejny tydzień z ograniczeniami

Nadzwyczajne środki dla okręgu Larnaka przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa zostały we wtorek przedłużone o tydzień.

Środki wprowadzone w Larnace 23 września, które miały wygasnąć w środę, 7 października,  zostaną przedłużone do północy 14 października. Odwołano także parady z okazji Dnia Oxi, 28 października

Ministerstwo Zdrowia stwierdziło, że przypadki zarejestrowane w ciągu ostatnich kilku dni pokazują, że w wielu przypadkach nie było właściwego i ścisłego przestrzegania środków i protokołów, co doprowadziło do przeniesienia wirusa w rodzinach osób, środowiskach społecznych i zawodowych.

Po raz kolejny podkreślono że „istnieje potrzeba starannego wdrażania środków ochrony osobistej i środków dystansowania społecznego”.

Zgodnie z dekretem maksymalna liczba osób na zgromadzeniach prywatnych nie może przekraczać 10 osób, w tym dzieci.

Kościoły, meczety i inne miejsca kultu religijnego muszą ograniczyć liczbę zgromadzeń do 75, zgodnie z innymi obowiązującymi protokołami, takimi jak noszenie masek.

Imprezy sportowe muszą odbywać się bez widzów.

Maksymalna dozwolona liczba osób w restauracjach wynosi 75 wewnątrz lokalu i 150 na zewnątrz, z dystansem społecznym 3m² wewnątrz i 2m² na zewnątrz na osobę, niezależnie od wielkości lokalu. Przy każdym stole może przebywać nie więcej niż 10 osób.

Działalność kin, teatrów i kin jest dozwolona w maksymalnej liczbie 75 wewnątrz  pomieszczeń i 150 na zewnątrz.

Koktajle i gratulacje na weselach i chrzcinach są zabronione. Dozwolona jest tylko fizyczna obecność podczas obiadu lub kolacji, przy maksymalnie 350 osobach.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, Ministerstwo Edukacji ogłosiło, że w tym roku 28 października nie odbędą się żadne parady szkolne z okazji rocznicy Ochi. Dotyczy to wszystkich dzielnic.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading