Larnaka centrum koronawirusa na Cyprze

Spory przyrost nowych przypadków Covid19 w Larnace zaniepokoił epidemiologów, ale na szczęście już wyodrębniono cztery źródła zakażeń.

Wśród nich biskupstwo z Kiti (24 osoby),  restauracja Ocean Basket (4 osoby), hotel Golden Bay (9 osób) oraz drużyna piłkarska Nea Salamina (20 osób). To ostatnie spowodowało wybuch epidemii w kolejnej drużynie piłkarskiej w powiecie. Na chwilę obecną biskupstwo to największy łańcuch powiązań.  W sobotę zarażonych było tylko 3 osoby.

Liczba nowych przypadków wzrośnie jeszcze bardziej po przetestowaniu kontaktów pozytywnych osób. 

Dziś pozytywny przypadek odkryto na oddziale szpitalnym.

Zdecydowano się na wdrożenie nowych środków ostrożności w Larnace, które egzekwowane będą od czwartku, 24 września, od godziny 6 rano,  przez okres 14 dni:

  • zgromadzenia w domach zostają zmniejszone do 10 ( w innych miastach wynosi 50)
  • kościoły, meczety i inne miejsca kultu religijnego muszą ograniczyć liczbę zgromadzeń do 75 zgodnie z innymi obowiązującymi protokołami, takimi jak noszenie masek
  • imprezy sportowe muszą odbywać się bez widzów
  • maksymalna liczba osób, które mogą być obsłużone w restauracjach to 75 w pomieszczeniach zamkniętych i 150 na zewnątrz, z dystansem społecznym 3 m2 wewnątrz i 2 m2  na zewnątrz,  niezależnie od wielkości lokalu
  • Działalność kin, teatrów i kin jest dozwolona w maksymalnej liczbie 75 wewnątrz i 150 osób na zewnątrz, z zachowaniem w każdym przypadku wytycznych i protokołów
  • toasty i gratulacje na weselach i chrzcinach są zabronione!!! Dozwolona jest tylko fizyczna obecność podczas obiadu lub kolacji, przy maksymalnie 350 osobach.

Profesor wirusologii Uniwersytetu Cypryjskiego wyklucza na razie blokadę miasta, jednak należy natychmiast podjąć niezbędne środki ostrożności.

Już w środę, 23 września rozpoczęło się pobieranie próbek do badań laboratoryjnych 3000 osób w okręgu Larnaka. 

Więcej szczegółów zostanie ogłoszonych w najbliższych dniach.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading