Larnaka centrum ewakuacyjnym Izraela?

Lotnisko w Larnace gotowe do pełnienia roli węzła tranzytowego dla turystów wyjeżdżających z Izraela

Kilka linii lotniczych zawiesiło swoje loty do Izraela z Cypru (m.in. AEGAN) jednak inne linie nie tylko wciąż łączą wyspę z lotniskiem Ben Guriona w Tel Awiwie ale nawet zwiększają ilość bezpośrednich lotów.

Linie Ryanair wciąż wykonują loty łączące Pafos z Tel Awiwem, TUS AIR zwiększył zwiększył ilość lotów na trasie z Izraela na Cypr oraz do Grecji.

Na Cyprze lądują także przewoźnicy z Izraela, którzy wykonują loty specjalne – tylko dzisiaj zostanie w sumie wykonanych około 20 takich lotów z czego aż 11 zostało potwierdzonych w ciągu ostatnich 24. godzin.

Dzieje się tak pomimo doniesień z Izraela, że wczoraj około północy cypryjskiego czasu, została aktywowana żelazna kopuła nad lotniskiem w związku z wystrzeleniem około 150 rakiet w jego kierunku.

Jak informują przedstawiciele lotniska w Larnace,  jest gotowe do pełnienia roli stacji tranzytowej na wypadek ewakuacji cudzoziemców z Izraela.

Zdaniem starszego dyrektora ds. rozwoju lotnictwa i komunikacji portów lotniczych Hermes Marii Kouroupi lotnisko jest w pełni przygotowane aby pełnić rolę hubu łączącego Izrael z innymi krajami.

Jesteśmy gotowi i stanie się tak, jak miało to miejsce w przeszłości z uruchomieniem planu „Estia” – powiedziała, odnosząc się do kwietniowej akcji ewakuacyjnej z Sudanu, podczas której Cypr pomógł w ewakuacji 2611 osób.
Ewentualne miejsca przyjmowania zostały już przygotowane, na wypadek gdyby okazało się to konieczne.

W chwili obecnej, na Cypr, już przybywają uciekający ze strefy konfliktu turyści z Europy a także z krajów trzecich. Na lotnisko dotarło także wielu obywateli Stanów Zjednoczonych oraz Kanady, których loty zostały anulowane.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!