Larnaka centrum biznesowym?

Rośnie sprzedaż nieruchomości w Larnace oraz Nikozji kosztem Limassol i Pafos

Na Cyprze notowane są zmiany na mapie sprzedaży nieruchomości – Limassol niezmiennie utrzymuje się na pierwszym miejscu jako najdroższe miasto, zarówno pod względem cen sprzedaży nieruchomości, jak i cen wynajmu.

Obecnie w sektorze budowlanym realizowanych jest kilkadziesiąt projektów, głównie nowych budynków i nowo budowanych kompleksów apartamentowych. Jednocześnie jednak popyt na sprzedaż w Limassol jest ograniczony, co powinno zaniepokoić przedsiębiorców zajmujących się zagospodarowaniem terenu.

W pierwszej połowie 2024 r. po raz pierwszy od wielu lat nastąpił spadek sprzedaży nieruchomości w Limassol, przede wszystkim ze względu na zmniejszony popyt ze strony inwestorów zagranicznych, którzy wydają się preferować miasta korzystniejsze ekonomicznie.

Opisując obecny stan sprzedaży nieruchomości, Polys Kourousides, prezes Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych, powiedział „Philelenews”, że od początku roku obserwuje się ciągły spadek sprzedaży nieruchomości.

Nadal najczęściej nieruchomości są sprzedawane w Limassol oraz w Pafos jednak to w Larnace i Nikozji sprzedaż gwałtownie rośnie (nawet o 40%).

Według danych Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych, według stanu na maj w całym kraju sprzedaż nieruchomości spadła o 17%, przy czym największy spadek odnotowano w Limassol, a następnie w Pafos.

W pierwszej połowie 2024 r. wykazano spadek sprzedaży o 7% w Limassol, w przeciwieństwie do Larnaki, która odnotowała wzrost o 15%, i Nikozji, gdzie sprzedaż wzrosła o 40%.

W Pafos sprzedaż spadła o 10%.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading