fbpx

Larnaka będzie miała własne schronisko

W Klawdii powstanie międzygminne, publiczne schronisko dla zwierząt.

W Klawdii powstanie międzygminne schronisko dla zwierząt z prowincji Larnaka odciąży ono schroniska prywatne, prowadzone przez organizacje dobrostanu zwierząt.

Zgodnie z niedawną decyzją Rady Ministrów zostały podpisane umowy pomiędzy Wojewódzkim Rejestrem Gruntów Larnaki a gminą Larnaka o udzielenie koncesji na użytkowanie gruntów państwowych na obszarze gminy Klawdia, w celu budowy międzygminnego schroniska dla psów.


Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez gminę obowiązek stworzenia schroniska dla bezpańskich zwierząt wynika z odpowiednich przepisów, a zatem schroniska regionalne umożliwią współpracę między władzami lokalnymi w celu zaoszczędzenia środków na lepsze zarządzanie i opiekę nad zwierzętami.

Należy zauważyć, że Rada Ministrów zatwierdziła plan wsparcia władz samorządowych w tworzeniu regionalnych posiadłości do tymczasowego utrzymania bezpańskich psów w wysokości 1,5 mln euro na lata 2022-2024.

Funkcjonowanie tych miejsc, zgodnie z zapowiedzią Rady Ministrów, będzie kładło nacisk na starania o adopcję bezpańskich psów, a ich minimalna pojemność pozwoli na efektywne zarządzanie bezpańskimi zwierzętami na poziomie regionalnym. 

Prawo do ubiegania się o udział w projekcie będzie stanowić współdziałanie władz samorządowych, w skład których powinna wchodzić minimalna liczba gmin, w celu zapewnienia regionalnego charakteru nieruchomości i funkcjonowania pożytku publicznego przestrzeni.

Czekamy zatem na kolejne gminy…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!