Lara Bay – jedna z najspokojniejszych w Europie

Zespół firmy wakacyjnej Loveholidays przeszukał tysiące recenzji plaż na TripAdvisor, aby znaleźć te, które są najczęściej polecane jako odosobnione, odległe lub ukryte. Aby upewnić się, że mają listę najlepszych, naukowcy wykluczyli wszelkie plaże powiązane z hotelami , restauracjami i wzięli pod uwagę tylko plaże z mniej niż 1000 recenzji. Chodziło o to, aby dać wakacyjną inspirację, która jednocześnie sprzyja dystansowi społecznemu.

Od maja do sierpnia plaża Lara w okolicy Pafos jest domem dla małych żółwi, które wykluwają się ze swoich jaj i przedostają się do oceanu. Bez leżaków i atrakcji w regionie. Choć w okolicy jest mnóstwo działań konserwatorskich, jest to raczej spokojne miejsce. Nic dziwnego, że jest okrzyknięta jedną z najlepszych plaż na Cyprze. 


Zasady wprowadzone przez Departament Rybołówstwa w celu ochrony zagrożonych żółwi morskich w obszarze Lara-Toxeftra obejmują zakaz parasoli, łóżek, namiotów i przyczep kempingowych od 1 czerwca do 30 września. Odwiedzającym nie wolno przebywać na plaży w nocy, zaczynając godzinę przed zachodem słońca. Wszelkie połowy, z wyjątkiem wędki z brzegu, są zabronione.

Małe żółwie w drodze do morza – film Tomasz Piwoński


Łodzie są zakazane na tym obszarze od 1 maja do 31 października, z wyjątkiem profesjonalistów z licencją na połowy na małą skalę w maju i październiku.

Lara Bay zajęła piąte miejsce, po Achla Beach na Andros w Grecji,  Mgarr ix-Xini z Malty, Kimilia i Dafnoudi, obie na greckiej wyspie Kefalonia.

W pierwszej dziesiątce znalazły się: Bagni della Regina Giovanna we Włoszech, Cedar Forest of Alyko w Naxos w Grecji, San Blas na Malcie; Sveti Jakov w Chorwacji i plaża Cala d’en Serra na Ibizie.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading