Kupcy dziecka nadal poszukiwani przez policję!

Dwóch homoseksualistów ukrywa się na Cyprze przed tamtejszą policją. Są poszukiwani za przemyt i podrabianie dokumentów, na podstawie których chcieli „adoptować” dziecko.

Cypryjska policja szuka dwóch mężczyzn z dzieckiem „zakupionym” przez nich za pomocą pośrednika na Filipinach. Są oni podejrzewani o udział w przemycie, fałszerstwa i podrabianie dokumentów. Sprawa dotyczy nielegalnego przywiezienia dziecka „kupionego” dla nich na Filipinach przez współpracującą z nimi kobietę.

Dwóch sodomitów jest podejrzewanych o to, że dziewczynkę z Filipin chcą adoptować za granicą, ponieważ prawo cypryjskie nie dopuszcza adopcji dzieci przez tzw. pary homoseksualne. Kobietę – wspólniczkę poszukiwanych – policja już zatrzymała, natomiast para homoseksualnych mężczyzn unika aresztowania i nadal jest ścigana przez policję na Cyprze.

W 2002 roku obniżono do 17 lat wiek, od którego dozwolone są kontakty seksualne, w tym homoseksualne. Dwa lata później wprowadzono prawo antydyskryminacyjne, chroniące osoby o tzw. preferencjach homoseksualnych, a w 2015 roku przyjęto ustawę o tzw. związkach partnerskich, dającą tzw. parom homoseksualnym takie same prawo jak małżeństwom. Wyjątkiem jest jedynie adopcja dzieci, której nie mogą legalnie dokonywać tzw. pary jednopłciowe.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!