Kup sobie SafePass!

Okazuje, że na Cyprze (i nie tylko) wszystko można kupić lub załatwić…

Wdrożenie SafePass w prawie wszystkich obszarach publicznych przez wielu zobowiązanych do ich posiadanie jest nieakceptowane i uważane za niezgodne z prawem. To prowadzi z kolei do sytuacji gdzie społeczeństwo wchodzi w konflikt z prawem legitymując się fałszywymi dokumentami, takimi jak podrobione testy, podrobione świadectwa szczepień. Lekarze wydają swoim pacjentom zaświadczenia zwalniąjce ze szczepień, czy używania maski.

Do Pancyprian Medical Association docierają skargi dotyczące lekarzy nawołujących do nieszczepienia swoich pacjentów.  Są jeszcze poważniejsze skargi, a niektóre z nich już są badane.

Jak stwierdził w swoim oświadczeniu przewodniczący Komisji Etyki, Michalis Anastasiadis,

Otrzymujemy informacje o takich incydentach, ale nie mamy zbyt wielu skarg. Jest to jednak coś, co nas niepokoi.

Zapytany o to, jak Pancypryjskie Stowarzyszenie Medyczne będzie postępować w związku ze skargami, stwierdził, że „będziemy postępować zgodnie z przewidzianymi procedurami. Wstępnie zostanie podjęta decyzja, czy w tym celu zostanie powołany pracownik naukowy, natomiast na podstawie przedłożenia jego ustaleń zostanie ocenione skierowanie tych lekarzy do Komisji Dyscyplinarnej”. Należy zauważyć, że proces ten wymaga czasu, ale według pana Anastasiadisa „jest to przewidziane przez prawo i należy postępować zgodnie z tą procedurą”.


Przypominamy, że zarówno stowarzyszenie, jak i firmy naukowe lekarzy opowiedziały się za szczepieniami i apelowały do ​​obywateli, by się zaszczepili i nie usprawiedliwiali się teoriami oszustòw, straszących ewentualnymi skutkami ubocznymi.


Problem, jaki stwarzają szczepienia osób (głównie cudzoziemców), które nie są zarejestrowane w Powszechnym Systemie Zdrowotnym, Ministerstwo Zdrowia stara się rozwiązać poprzez punkty szczepień Walk In, czyli punkty, do których obywatele przychodzą swobodnie po szczepienia bez konieczności uprzedniej elektronicznej rejestracji.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia, od piątku 6 sierpnia, w każdy piątek „w punktach szczepień bezpośrednich mogą się również szczepić osoby, które nie są beneficjentami lub nie są zarejestrowane w GESY”. Szczegóły, w jaki sposób niezarejestrowane w GESY osoby będą miały dostęp do poszczególnych ośrodków, a także dowody, które będą musieli przedstawić po przybyciu, zostaną ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia w najbliższych dniach. 


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading