Kup rower – dostaniesz 200€ od rządu

Ministerstwo transportu ogłosiło, że przyjmuje zgłoszenia do programu dopłat do rowerów.

Budżet ministerstwa na program wynosi 200 000 euro na 2022 r., a celem są dopłaty do 900 nowych rowerów nieelektrycznych i 25 rowerów dla osób niepełnosprawnych.

We współpracy z wiceministrem pomocy społecznej i ministerstwem finansów ustalono kryteria społeczno-ekonomiczne umożliwiające dostęp do potrzeb osób szczególnie potrzebujących.

Kwalifikowalność będzie oparta na następujących kryteriach:

  1. Odbiorcy gwarantowanego dochodu minimalnego
  2. Odbiorcy pomocy wydziału pomocy społecznej
  3. Odbiorcy świadczeń dla emerytów i rencistów o niskich dochodach
  4. Jednostki rodzinne pobierające zasiłek na dzieci, które posiadają:
    1. jedno dziecko pozostające na utrzymaniu i roczny dochód brutto do 19 500 €
    2. dwoje dzieci na utrzymaniu i roczny dochód brutto do 39 000 euro
    3. troje lub więcej dzieci na utrzymaniu i roczny dochód brutto do 49 000 euro

Osoby ubiegające się o rower dla osób niepełnosprawnych muszą być posiadaczami europejskiej legitymacji niepełnosprawności lub przedstawić zaświadczenie komisji oceniającej wydziału integracji społecznej osób niepełnosprawnych. Mogą być stosowane następujące typy rowerów: trójkołowy, dwuosobowy tandem, rower do transportu wózków inwalidzkich oraz handbike.

Wszelkie inne rowery będą wymagały zgody wydziału zrównoważonej mobilności Ministerstwa Transportu, którą wnioskodawca musi dostarczyć przed końcem okresu składania wniosków.

Kwota dotacji na zakup rowerów miejskich, szosowych i górskich nadal będzie wynosić 200 euro (z VAT) lub rzeczywistą cenę zakupu roweru, w zależności od tego, która z dwóch kwot jest najmniejsza, pod warunkiem, że koszt zakupu nie przekroczy 1000 € (z VAT). 

W przypadku rowerów dla osób niepełnosprawnych kwota dotacji wyniesie 800 euro (z VAT) lub rzeczywista cena zakupu roweru, w zależności od tego, która z dwóch kwot jest najmniejsza, pod warunkiem, że koszt zakupu nie przekroczy 4000 euro (z VAT).

Do złożenia wniosku uprawnieni są obywatele Cypru, obywatele państw członkowskich UE oraz obywatele państw trzecich, w wieku od 18 lat, na stałe zamieszkujący na terenie Republiki.

Wnioskodawcy, którzy skorzystali z programu 2021 i otrzymali dotację, zostaną automatycznie wykluczeni z systemu aplikacyjnego na lata 2022 i 2023.

Program zostanie zamknięty 21 września.

Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie http://www.podilato.gov.cy/mtcw/cycling.nsf/home/home?openform


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading