Ktoś tu mija się z prawdą

Zdaniem przedstawicieli rządu, firma poprosiła o wydłużenie terminu oddania autostrady o 17 lat – budowlańcy zaprzeczają

Zdaniem przedstawicieli rządu ​​wykonawca robót budowlanych Cyfield wnioskował o przedłużenie o 17 i pół roku czasu przeznaczonego na budowę obwodnicy Nikozji

W rozmowie z Cyprus Mail rzeczniczka ministerstwa transportu Fani Papademetriou wyjaśniła, że ​​Cyfield złożył całą litanię wniosków o przedłużenie projektu, powołując się na różne przeszkody na drodze.
To z kolei dało w sumie 6363 dni – łącznie około 17 i pół roku .

Wnioski te złożono, powołując się na takie kwestie, jak brak gotowości placu budowy na czas, brak przesunięcia napowietrznych słupów elektroenergetycznych oraz problemy związane z odprowadzaniem wód deszczowych w pasie centralnym drogi.

Takie przedłużenie przesunęłoby oczekiwaną datę zakończenia z pierwotnie uzgodnionej daty 23 marca 2023 r. na mniej więcej rok 2040.

Jak wyjaśniła Papademetriou, a minister Alexis Vafeades powtórzył później, Komisja ds. Zmian i Roszczeń nie zgodziła się na prośbę Cyfielda i zamiast tego zezwoliła na przedłużenie terminu oddania autostrady do 16 czerwca tego roku.

Wszystkie wymagania wykonawcy zostały ocenione i zaopiniowane, a także ustalono termin zakończenia tej inwestycji. Ten termin to 16 czerwca. Oczekujemy, że projekt zostanie wkrótce ukończony i przekazany do użytku cypryjskim podatnikom

Jeżeli obwodnica nie zostanie ukończona do tego dnia, komisja będzie miała prawo nałożyć na Cyfield karę w wysokości 5500 euro każdego dnia, aż droga będzie ukończona i oddana do użytku.

Właściciel Cyfield, Kyriakos Chrysochos, twierdzi, że jego firma nie wnioskowała o przedłużenie wyznaczonego czasu o 17 i pół roku .
W rozmowie z radiem CyBC powiedział, że doniesienia o takim żądaniu to „żarty” i że jedynym przedłużeniem, o które wnioskowano, było to, na które zgodziła się Komisja ds. Zmian i Roszczeń, do 16 czerwca tego roku.

Dodał, że ma pewność, że obwodnica będzie gotowa przed sierpniem.

Zapytany o raporty dotyczące przedłużenia o 17 i pół roku, powiedział: „Nie wiem, co napisali między sobą różne departamenty rządowe, ale wiem, o co prosiła moja firma”.

Dodał, że jego firma zwróciła się o „rozsądne” przedłużenie terminu i stwierdził, że czas potrzebny na ukończenie obwodnicy „będzie bardzo krótki”.

To całe „17 lat” jest zabawne. Naprawdę zabawne – dodał.

Wartość kontraktu na budowę obwodnicy szacuje się na ponad 60 mln euro plus VAT.

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading