fbpx

Kto musi obowiązkowo nosić maseczkę?

Ministerstwo zdrowia wydało wytyczne dotyczące masek jednorazowych, wyjaśniając, że w przypadku niektórych pracowników są one wymagane, a dla osób w populacji ogólnej tylko zalecane.

Maski są teraz wymagane dla osób pracujących w: transporcie publicznym, bezpośrednich usługach sprzedaży detalicznej (np. supermarketach), obszarach wewnętrznych w sektorze prywatnym i publicznym, w których pracownicy mają kontakt z klientami.

Dla ogólnej populacji maski są zalecane, ale nie obowiązkowe – dotyczy to głównie obszarów wewnętrznych z innymi ludźmi, takimi jak supermarkety, apteki i banki.

Ministerstwo zdrowia podkreśliło, że noszenie maski jest środkiem uzupełniającym i nie zastępuje innych kroków, które należy podjąć, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Jeśli chodzi o prawidłowe stosowanie masek, ministerstwo powiedziało, że musi zakrywać twarz od czubka nosa do brody, ludzie muszą umyć ręce przed nałożeniem lub zdjęciem maski, zdejmij maskę z twarzy, a nie dotykając przedniej części i wyrzuć maskę do kosza (dotyczy masek jednorazowych).


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!