fbpx

Kto jest zwolniony z cotygodniowych testów pracowniczych?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Na stronie Press Information Office został opublikowany specjalny komunikat Ministerstwa Zdrowia Cypru

W związku z decyzjami Rady Ministrów i na podstawie Rozporządzenia z 23 kwietnia 2021 r. Ministerstwo Zdrowia przypomina, że ​​od 26 kwietnia odsetek zatrudnionych w sektorze prywatnym i publicznym  cotygodniowe testowanie szybkiego wykrywania antygenu zwiększa się do 50% osób pracujących w fizycznej obecności .  

Wyjaśniono, że w firmach/usługach, w których liczba pracowników pracujących osobiście nie przekracza pięciu (5) osób, test jest obowiązkowy dla wszystkich osób .


Pracodawcy są odpowiedzialni za wykonanie postanowienia dekretu i muszą zapewnić przestrzeganie przez swoich pracowników obowiązku cotygodniowej kontroli.


Z obowiązku wykonania szybkiego testu antygenowego zwolnione są następujące kategorie pracowników :

  • Osoby posiadające ważne świadectwo szczepień Republiki Cypryjskiej przeciwko COVID-19 i wypełniły swój harmonogram szczepień dowolną licencjonowaną szczepionką i upłynęło 14 dni od podania ostatniej dawki
  • Osoby, u których wykryto pozytywny COVID-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy .

Na bieżąco aktualizowana mapa punktów testowania znajduje się na naszej stronie https://cypr24.eu/test/

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Ministra Zdrowia, osoby udające się do punktu testowania nie muszą wysyłać sms’a – podstawą do udania się do punktu testowania jest zaświadczenie od pracodawcy, które na zezwala na przemieszczanie się w drodze do i z pracy – wzór zaświadczenia znajduje się tutaj.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!