Kto jest zwolniony z cotygodniowych testów pracowniczych?

Na stronie Press Information Office został opublikowany specjalny komunikat Ministerstwa Zdrowia Cypru

W związku z decyzjami Rady Ministrów i na podstawie Rozporządzenia z 23 kwietnia 2021 r. Ministerstwo Zdrowia przypomina, że ​​od 26 kwietnia odsetek zatrudnionych w sektorze prywatnym i publicznym  cotygodniowe testowanie szybkiego wykrywania antygenu zwiększa się do 50% osób pracujących w fizycznej obecności .  

Wyjaśniono, że w firmach/usługach, w których liczba pracowników pracujących osobiście nie przekracza pięciu (5) osób, test jest obowiązkowy dla wszystkich osób .


Pracodawcy są odpowiedzialni za wykonanie postanowienia dekretu i muszą zapewnić przestrzeganie przez swoich pracowników obowiązku cotygodniowej kontroli.


Z obowiązku wykonania szybkiego testu antygenowego zwolnione są następujące kategorie pracowników :

  • Osoby posiadające ważne świadectwo szczepień Republiki Cypryjskiej przeciwko COVID-19 i wypełniły swój harmonogram szczepień dowolną licencjonowaną szczepionką i upłynęło 14 dni od podania ostatniej dawki
  • Osoby, u których wykryto pozytywny COVID-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy .

Na bieżąco aktualizowana mapa punktów testowania znajduje się na naszej stronie https://cypr24.eu/test/

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Ministra Zdrowia, osoby udające się do punktu testowania nie muszą wysyłać sms’a – podstawą do udania się do punktu testowania jest zaświadczenie od pracodawcy, które na zezwala na przemieszczanie się w drodze do i z pracy – wzór zaświadczenia znajduje się tutaj.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!