fbpx

Ksiądz znęcał się nad dzieckiem? (film)

Matka dziecka ochrzczonego w Limassol powiedziała, że ​​wystąpiła do sądu przeciwko księdzu, który odprawił ceremonię. Jej zdaniem nabił dziecku kilka siniaków i spowodował u dziecka szok. Matka opublikowała krótki klip na swoim profilu na Facebooku, przedstawiający księdza zanurzającego dziecko w chrzcielnicy. Widzimy, jak kapłan trzyma dziecko pod pachami i zanurza je w wodzie. Jej zdaniem. gdy poproszono aby obchodził się z dzieckiem delikatniej odpowiedział, że w ten właśnie sposób należy chrzcić dzieci.

Ten człowiek jest księdzem i zrujnował nam najpiękniejszy dzień!! – napisała na Facebooku


W rozmowie z Cyprus Mail zapowiedziała, że sprawą zajmą się prawnicy.

Ksiądz powiedział mediom, że jest mu bardzo przykro z tego powodu i podkreślił, że nie zamierzał skrzywdzić dziecka. Powiedział także, że na nagraniu wyraźnie widać, że w pewnym momencie dziecko wymknęło mu się z rąk, ponieważ zostało namaszczone olejem. Zapewnił, że w przypadkach, gdy dzieci płaczą podczas chrztu, stara się szybko zakończyć część zanurzeniową.

Ksiądz powiedział, że być może powodem, dla którego został zaatakowany przez matkę, był jego upór, aby nie wpuszczać wielu gości do kaplicy, w której odbywał się chrzest, z powodu ograniczeń dotyczących koronawirusa.

Matka powiedziała, że ​​po przedstawieniu sprawy otrzymała wiele wiadomości wsparcia. 

Mój prawnik i ja już skontaktowaliśmy się ze wszystkimi właściwymi instytucjami publicznymi – powiedziała matka chłopca

Jesteśmy ciekawi czy sprawą zajmą się instytucje państwowe czy, podobnie jak w innych krajach, sprawa zakończy się niczym.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!