Krokodyle na Cyprze?

Jak twierdzi zoolog Mert Besiktas istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w zbiorniku wodnym Gönyeli Baraji osiedliły się krokodyle. Wiele osób zgłaszało już lokalnym władzom ten fakt – nikt jednak oficjalnie tego nie potwierdził.

Nie dotarły tam one jednak same – pomógł im jak zawsze człowiek. W sklepach zoologicznych młode krokodyle można kupić za ok. 200€ za sztukę. Jednak są to zwierzęta, które bardzo szybko rosną i mają swoje wymagania. Nie jest to pies czy kot, który łatwo daje się oswoić. Ludzie nie za bardzo wiedząc co zrobić z gadami wypuszczają je właśnie do zbiorników wodnych. Niestety, takie zachowanie burzy ekosystem wyspy.

Jak twierdzi zoolog wielokrotnie spotkał się z różnymi zwierzętami, które człowiek wypuszczał na wolność. W cypryjskich jeziorach pływają już różne gatunki ryb (spotykano pielęgnice czy nawet gupiki), w lasach spotykano także szopy czy nieznane dotąd na wyspie gatunki węży. Klimat Cypru sprzyja rozmnażaniu się tropikalnych zwierząt. Przypomnijmy chociażby fakt złowienia na Cyprze w ubiegłym roku skrzydlicy – bardzo jadowitej ryby.

Kurcze… Delfiny, rekiny a teraz krokodyle?Booking.com


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading