Koszty napraw poniosą kluby piłkarskie?

Po brutalnych scenach, które zepsuły mecz piłki nożnej pomiędzy Apollonem i Apoelem na stadionie Tsirion w Limassol w niedzielę wieczorem, dyrektor Organizacji Sportowej Olympia (GSO) Giorgos Zachariades powiedział, że obie drużyny mogą zostać poproszone o zapłatę za szkody wyrządzone przez ich fanów.

Szkody wyrządzone przez fanów Apoela i Apollona obejmowały zepsute toalety, wyrwane siedzenia i dziury na torze lekkoatletycznym otaczającym boisko.

Będę miał spotkanie z przedstawicielami obu zespołów i ocenimy szkody. Zostaną poproszeni o zrekompensowanie nam tego, co ich fani zrobili na miejscu – powiedział Zachariades na antenie państwowej CyBC we wtorek.

„Nie tylko to, fanom udało się wnieść na stadion flary i bomby dymne. Oczywiście nie zostały one sprawdzone przed wejściem na teren stadionu” – powiedział, dodając, że policjanci i stewardzi są zobowiązani do sprawdzania wszystkich wchodzących, aby upewnić się, że nie mają przy sobie broni ani nielegalnych i niebezpiecznych przedmiotów.

Po niedzielnych incydentach, trzech kibiców zostało aresztowanych, a jeden ranny – przemoc osiągnęła taki poziom, że policja użyła armatki wodnej

Szef policji Stelios Papatheodorou powiedział w poniedziałek, że nie wyklucza możliwości zakazania kibicom wejścia na stadiony.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading