fbpx

Korzystniej dla posiadaczy OZE

Panele słoneczne będą mogły być montowane w innych miejscach niż będzie wykorzystywana energia elektryczna

Rząd zmienił program rozliczeń wirtualnej sieci, aby ułatwić społeczeństwu wytwarzanie własnej energii elektrycznej.

Nowelizacja pozwala systemom fotowoltaicznym (PV) podłączonym do sieci na kompensowanie kosztu energii elektrycznej wyprodukowanej i eksportowanej do sieci kosztem energii elektrycznej importowanej z sieci stacji zlokalizowanych w innej lokalizacji niż system fotowoltaiczny.

Celem jest ułatwienie instalacji fotowoltaiki, co znacznie pomoże obniżyć koszty energii elektrycznej, jednocześnie zwiększając udział OZE w bilansie energetycznym kraju w dążeniu do przejścia na zieloną gospodarkę.

Dotychczas niemożliwe było odliczanie od rachunków za prąd energii elektrycznej wyprodukowanej w innym miejscu niż jej wykorzystywanie – zwracali na to uwagę głównie przedsiębiorcy oraz właściciele restauracji.

Po zmianie przepisów prąd będzie mógł być produkowany w jednym miejscu (na przykład na wsi) a wykorzystywany na przykład w centrum miasta do zasilania urządzeń znajdującej się tam działalności gospodarczej.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

Bat na sklepy?

Uruchomiono specjalną infolinię do zgłaszania sklepów nie stosujących obniżki podatku VAT Służba Ochrony Konsumentów uruchomiła infolinię dla osób, które mogą zgłaszać firmy nieprzestrzegające obniżonego podatku

Czytaj Dalej

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!