fbpx
EnglishGermanGreekPolishRussian
  • Limassol 13'C ☼
  • Nicosia 10'C 🌥
  • Larnaca 10'C 🌥
  • Ayia Napa 11'C 🌥
  • Paphos 11'C ☁
  • Limassol 13'C ☼
  • Nicosia 10'C 🌥
  • Larnaca 10'C 🌥
  • Ayia Napa 11'C 🌥
  • Paphos 11'C ☁

Koronawirus: zamknięty szpital, pierwszy przypadek na północy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Wczorajsza informacja na temat pierwszych zakażeń koronawirusem na Cyprze spowodowała wybuch paniki w Nikozji. Wszystkie wizyty, przyjęcia i operacje w Szpitalu Ogólnym w Nikozji, największym ośrodku medycznym na wyspie, zostały zawieszone na 48 godzin po tym, jak u pracującego tam lekarza badanie dało wynik pozytywny na koronawirusa. Przypomnijmy jedną z osób, u których zdiagnozowano chorobę jest 64. lekarz, kardiochirurg, który przez pięć dni po przylocie z Wielkiej Brytanii normalnie pracował i miał stały kontakt z pacjentami i personelem szpitala. Obszary, w których lekarz operował i pracował, są czyszczone i odkażane, a każdy, kto mógł mieć z nim w kontakt, został wezwany do pobrania próbki krwi do badania.

W związku ze stwierdzeniem obecności koronawirusa u lekarza zamknięto także Uniwersytet Medyczny w Nikozji – jego studenci odbywają praktyczne szkolenie w szpitalu w którym stwierdzono obecność koronawirusa a ośmiu studentów miało bezpośredni kontakt z chorym lekarzem.

Na zajęcia w dwóch szkołach podstawowych w Nikozji nie dotarli także uczniowie – jak ustaliło Philenews w pierwszym przypadku matka jednego z dzieci pracuje w szpitalu, natomiast rodzice uczniów z drugiej szkoły ustalili, że dziecko miało kontakt z chorym. Ministerstwo Edukacji twierdzi, że nie ma jeszcze planów na zamykanie szkół – sytuacja jest pod kontrolą i wszystkie szkoły postępują zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia.

Jak informują media z północy, w szpitalu w Famaguście przebywa 65. letnia turystka z Niemiec, która jest pierwszą osobą na obszarach okupowanych z dodatnim wynikiem na obecność koronawirusa. Kobieta przybyła na wyspę w niedzielę wraz z 30. osobową wycieczką z Niemiec a pierwsze objawy wystąpiły u niej w poniedziałek. Pozostałych turystów umieszczono w kwarantannie w hotelu, w którym się zatrzymali.


Zostaw swój komentarz:

Zaplanuj swoją podróż

Zobacz także:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.


Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie: