fbpx

Koronawirus wrócił na Cypr

Cypr znalazł się wśród czołówki krajów europejskich gdzie średnia tygodniowa liczba zakażeń COVID-19 na milion mieszkańców przekroczyła już tysiąc

5 lipca w ośmiu krajach UE średnia tygodniowa liczba zakażeń na milion mieszkańców wyniosła ponad tysiąc. Wśród nich znalazł się także Cypr z ilością 1735.

Dokładnie widać to na poniższym wykresie:


Niestety, pomimo małej ilości wykonywanych testów, ilość nowych zakażeń wciąż rośnie. I to nie tylko na terytorium Republiki Cypryjskiej – nowe zakażenia potwierdzają także “władze” północy. SW ciągu ostatniego tygodnia odnotowano tam 2251 nowych zakażeń.

Czy czeka nas kolejne zamknięcie gospodarki? Przecież twierdzono, że rozwiązanie problemów będą szczepionki, a współczynnik szczepień na Cyprze jest wysoki:


Zdaniem cypryjskiego ministra zdrowia wzrost zachorowań wynika z wariantów BA.4 oraz BA.5. Jak twierdzi nadzór epidemiologiczny w zeszłym tygodniu wykryto łańcuchy transmisji, głównie między członkami rodziny mieszkającymi w tym samym domu, ale także między osobami, które spotkały się na różnych imprezach towarzyskich, takich jak śluby, pogrzeby i chrzty.

W przyszłym tygodniu mają zostać podjęte kolejne decyzje…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!