Koronawirus nie sprzyja weselom

Z powodu koronawirusa przełożonych zostało ponad 13000 ślubów

Firmy zatrudnione w branży straciły od marca ponad 350 mln euro. Stowarzyszenie profesjonalnych organizatorów imprez domagaj się od ministerstwa zdrowia wzięcia pod uwagę ich sektora przy podejmowaniu decyzji o stopniowym znoszeniu ograniczeń.

Wraz z nową blokadą kilka par po raz kolejny odłożyło ceremonię ślubną, a inni wyrazili zamiar jej odroczenia. Pary z zagranicy już odłożyły planowaną ceremonię ślubną i podróż na Cypr na czas nieokreślony – dodano w oświadczeniu

Odwołanie wesel i innych wydarzeń wywołuje reakcję łańcuchową, która wpływa na inne branże. Ponadto, przedsiębiorstwa działające w tym sektorze są uznawane za sezonowe, gdyż ich obroty liczone są tylko od maja do listopada, przy czym najważniejszymi miesiącami są maj i czerwiec.

Jeśli anulowania będą kontynuowane, nie będzie miejsca na rentowność branży, co również doprowadzi do zakończenia działalności firm zatrudnionych w innych sektorach – dodano w oświadczeniu.

Stowarzyszenie stwierdziło, że jest gotowe do omówienia z ministerstwem zdrowia rozwiązań, które umożliwią sektorowi funkcjonowanie po tak długim okresie nieaktywności przy przestrzeganiu protokołów zdrowotnych.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!