fbpx
EnglishGreekPolishRussian
 • Limassol 25'C 🌥
 • Nicosia 30'C ☁
 • Larnaca 29'C 🌥
 • Ayia Napa 27'C 🌥
 • Paphos 25'C 🌥
 • Limassol 25'C 🌥
 • Nicosia 30'C ☁
 • Larnaca 29'C 🌥
 • Ayia Napa 27'C 🌥
 • Paphos 25'C 🌥

Odwołane loty, wycieczki, wstrzymane transfery na lotnisko

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na Cyprze, linie lotnicze anulowały loty a przewoźnicy odwołują autobusy dowożące pasażerów na lotniska. Zobaczcie jak aktualnie wygląda sytuacja.

KAPNOS BUS i Limassol Express

KAPNOS BUS poinformował, że od jutra aż do odwołania zawiesza wszystkie transfery autobusowe na lotniska w Pafos i Larnace. Ostatnie kursy zostaną wykonane dzisiaj według obowiązującego rozkładu:

 • Nikozja – Lotnisko Larnaka do godziny 19:00
 • Lotnisko w Pafos – Nikozja / Larnaca do 21:00
 • Lotnisko w Larnace – Nikozja do 21:15

Całkowicie zawieszona została działalność przewozowa Limassol Express – kursy na lotniska w Pafos i Limassol nie są wykonywane

PLL LOT

Na chwilę obecną zostały odwołane rejsy z powodu zamkniętego międzynarodowego ruchu lotniczego w Polsce w terminie od 15 marca do 28 marca 2020. Zgodnie z procedurą możecie:

 1. Bezpłatnie zmienić termin wylotu na podróże w terminie od 29 marca do 19 kwietnia w miarę dostępnych miejsc.
  • Jeśli pasażerowie chcą zmienić termin swojej podróży od 20 kwietnia do 31 maja lub 17 października do 30 grudnia, mogą to zrobić w ramach dostępności klasy rezerwacyjnej. Warunkiem zmiany jest zachowanie tej samej trasy i klasy rezerwacyjnej.
  • Zmiany możesz dokonać tylko na inne połączenie wykonywane przez Polskie Linie Lotnicze LOT, nie na rejsy typu code-share ani połączenie innego przewoźnika. Zmiana musi być dokonana przed terminem rozpoczęcia podróży.
 2. Uzyskać zwrot w postaci vouchera do wykorzystania na zakup nowego biletu.
  • Voucher jest bezzwrotny. Możliwa jest tylko wymiana go na bilet. Z vouchera skorzystasz wymieniając go na bilet tylko w biurach własnych LOTu (w Contact Center, w kasach na lotnisku).
 3. Uzyskać całkowity zwrot środków za zakup biletów.
  • W przypadku podróży nierozpoczętej zwracana jest cała wartość biletu. Zwrot z biletu częściowo wykorzystanego nastąpi w pełnej kwocie za nieprzebyte odcinki podróży.
 4. Zwrotu biletu możesz dokonać samodzielnie wypełniając formularz zwrotu biletu online.

WIZZ AIR

Na chwilę obecną zostały odwołane wszystkie loty z Cypru od 17.03.2020 do 03.04.2020 roku. Przewoźnik informuje, że pasażerowie, którzy mieli wykupione bilety odzyskać pieniądze na dwa sposoby

 1. 120% pierwotnej wartości rezerwacji zostanie automatycznie przesłane na konto klienta Wizz Air do wykorzystania przez kolejne 24 miesiące na produkty i usługi Wizz Air 
 2. 100% pierwotnej wartości rezerwacji przelewem, na kartę kredytową lub płatniczą

Wszelkie instrukcje postępowania zostaną przesłane każdemu pasażerowi drogą mailową na adres wskazany podczas dokonywania rezerwacji.

RYANAIR

Na ten moment Grupa Ryanair (w tym Buzz i Lauda) została zmuszona do odwołania wszystkich lotów z/do Polski,od godziny 24:00 w sobotę 14 marca do wtorku 31 marca. Osoby, które mają kupione bilety na terminy do 31 marca, czyli w trakcie zawieszenia wszystkich połączeń Ryanaira z i do Polski, mogą zarówno przebookować swoje bilety jak i ubiegać się o zwrot kosztów. Przewoźnik zapewnia, że wszystkie osoby, których dotyczy problem, zostaną poinformowane mailowo lub sms-owo.

Na chwilę obecną nie ma żadnych informacji na temat zawieszenia lotów w kwietniu. Ci z Was, którzy mają kupione bilety na kwiecień mogą bez opłat manipulacyjnych zmienić datę podróży. Weźcie jednak pod uwagę to, że wczoraj Ryanair wydał komunikat, w którym zapowiedziano:

W kwietniu i maju Ryanair spodziewa się teraz zmniejszenia zdolności przewozowej nawet o 80%, a nie można wykluczyć pełnego uziemienia floty.

napisano w komunikacie prasowym przewoźnika

Biura podróży, hotele, noclegi

Biura podróży sukcesywnie kontaktują się ze swoimi klientami informując ich o przysługujących im prawach.

W związku z zamknięciem wszystkich hoteli i lotnisk dla turystów, wszystkie wycieczki i pobyty do końca kwietnia zostaną anulowane lub przełożone – proponujemy skontaktować się z operatorami i cierpliwie czekać na odpowiedź.

Mamy informacje, że firmy pośredniczące w rezerwacji noclegów są zasypywane mailami i telefonami od klientów – pracownicy nie nadążają odpowiadać.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!