Koronawirus: kwarantanna dla podróżnych z wielu krajów

Ministerstwo Zdrowia Cypru poinformowało dzisiaj, że nie wszystkie osoby przylatujące na Cypr są sprawdzani pod kątem ewentualnych objawów chorobowych.

Pasażerowie zostali podzielenie na trzy grupy osób, które przylatują z poszczególnych krajów świata:

  1. wszyscy pasażerowie, którzy podróżowali do prowincji Hubei w Chinach, muszą zostać odizolowani i pozostać pod nadzorem lekarza
  2. pasażerowie, którzy przebywali lub podróżowali w inne regiony Chin, do północnych Włoszech (obszary na północ od Pizy, Rimini i Florencji), Korei, Japonii, Iranu, Singapuru i Hongkongu zostaną poddani kwarantannie w swoich domach przez 14 dni i zobowiązani do kontaktu telefonicznego z lekarzem
  3. pasażerowie przybywający z Grecji (prefektury Achaja i Ilia oraz wyspa Zakynthos), Francji, Niemiec, Hiszpanii, środkowych i południowych Włoch muszą stale monitorować objawy ewentualnej choroby i w przypadku pojawienia się jej objawów muszą pozostać w domu i skontaktować się infolinia 1420.

Infolinia w sprawie koronawirusa:
1420

Przypominamy, że na Cyprze nie odnotowano jeszcze żadnego przypadku osoby chorej na koronawirusa.

Jak widzicie, na liście nie ma Polski – pasażerowie z naszego kraju mogą swobodnie przylatywać na Cypr i nie zostaną objęci żadną dodatkową obserwacją lekarską. Musicie jednak wziąć pod uwagę fakt, że sytuacja zmienia się z minuty na minutę i w każdej chwili komunikat może ulec zmianie.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!