Zamknięte plaże, parki, kościoły i place budowy

Jak wynika z orędzia Prezydenta Cypru Nicosa Anastasiadesa, od jutra, od godziny 18:00 przez najbliższe trzy tygodnie (czyli do 13 kwietnia) zamknięte zostały wszystkie miejsca publiczne.

Nie jestem w stanie sobie wyobrazić tego, że możemy doprowadzić nas do scen oglądanych we Włoszech i Hiszpanii, w których lekarze zmuszeni są wybierać, kto mażyć, a kto umrze powiedział Prezydent Cypru

Przez najbliższe trzy tygodnie wszystkich mieszkańców Cypru będzie obowiązywał bezwzględny zakaz opuszczania domów za wyjątkiem drogi do pracy, zakupów, wizyt lekarskich, wizyt w aptekach i bankach lub pomocy grupom wrażliwym.

Parki, tereny piknikowe, plaże, place, zbiorniki wodne, tereny piknikowe, przystanie, otwarte rynki i bazary będą niedostępne, wizyty w kościołach i meczetach są zabronione. Zakazane są także ogniska wielkanocne.

Każda osoba może zostać wylegitymowana (musicie posiadać przy sobie dowód lub paszport) i na żądanie funkcjonariuszy musi podać powód wyjścia z domu. Wszyscy muszą mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport oraz dodatkowy dowód dotyczący aktywności z powodu której są na zewnątrz.

Nadal dozwolona będzie organizacja ślubów, wesel, chrztów czy pogrzebów – pod warunkiem jednak, że w uroczystości nie weźmie udziału więcej niż 10 osób. Zezwolono także na aktywność fizyczną i spacery z psem – pod warunkiem jednak, że spacery czy ćwiczenia będą odbywały się w okolicy domu i maksymalnie w parach. Zakazano także wielkanocnego ogniska – wszelkie „paliwo” zebrane przez młodzież zostanie usunięte przez lokalne władze i policję.

Prezydent zdecydował o zamknięciu wszystkich placówek handlu detalicznego za wyjątkiem sklepów wymienionych w dekretach, zostaną wstrzymane także wszelkie prace budowlane a place budowy zostaną zamknięte do 13 kwietnia.

Prezydent zapowiedział, że wszelkie przepisy wykonawcze zostaną ogłoszone jutro – zostanie także ogłoszony pakiet środków finansowych, który nie będzie ograniczał się jedynie do pomocy, ale będzie miał na celu przywrócenie okresu sprzed kryzysu.

Dziś odnotowano kolejnych 21 przypadków zachorowań, co w sumie daje nam 116 zakażonych.

Będziemy Was informować na bieżąco, gdy tylko nowe przepisy wykonawcze zostaną opublikowane na stronach rządowych.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!