Korki na ulicach, dzieci w szkołach

W poniedziałek, 13 września, do szkół wróciło prawie 50 tys. uczniów szkół podstawowych i 12 tys. dzieci w wieku przedszkolnym.

W tym roku we wszystkich klasach szkół podstawowych będzie uczęszczać 48 819 uczniów, a ich liczba odnotowała spadek o 4% w porównaniu do liczby uczniów szkół podstawowych w zeszłym roku.  Wynika to nie tylko z ze spadku liczby urodzeń, ale także z wydłużenia wieku przedszkolnego.  W roku szkolnym 2021-2022 zmniejszono wydziały klas pierwszych szkół podstawowych i powiększono wydziały wychowania przedszkolnego. 


Rok rozpoczyna się ponownie w tym roku w cieniu pandemii z instrukcjami Ministerstwa Edukacji, aby jasno określić potrzebę wiernego wdrożenia środków i protokołów zdrowotnych.

Zgodnie z przekazanymi instrukcjami, w pierwszym dniu przybycia uczniów do szkoły, należy położyć nacisk na ich sprawny powrót i przystosowanie do środowiska szkolnego. Zostaną również dokładnie poinformowani przez swoich nauczycieli o protokołach zdrowotnych.

Jak pisaliśmy kilka dni temu, powròt do szkòł wiąże się z nieuniknionym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, ale najprawdopodobniej nie ma mowy o kolejnym przerwaniu nauki w klasach i powròt do nauczania zdalnego.

Na ulicach wzmożony ruch, szczegòlnie w godzinach porannych. Korki i nieprzejezdne okolice szkòł.

Rok szkolny uważamy zatem za otwarty. 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!