Korek spowodowany przez wyrzuconego psa

Artykuł w Cyprus Mail na temat porzucanych na autostradzie psach zwrócił moją uwagę – kilka miesięcy temu sama stałam się świadkiem takiej psiej samotnej podróży.

To był deszczowy dzień. Trasa Larnaka – Agia Napa. Dość sporej wielkości pies. Widziałam go z daleka. Próbował przejść na drugą stronę jezdni. Taki ruch to śmierć. Samochody zwalniały, jednak nikt się nie zatrzymał. 

Zatrzymałam się ja, blokując jednocześnie dwa pasy, a to zatrzymało inne pojazdy i w kilka minut zrobił się spory korek. Niektórzy mijali mnie poboczem, niektórzy trąbili. 

Sama nie wiem co próbowałam zrobić, jak pomóc psu, bo kiedy podeszłam bliżej ogarnął mnie strach. A jeśli odgryzie mi rękę albo rzuci się na twarz?

Na szczęście znalazł się bardziej przytomny ode mnie pan. Okrzyczał trąbiących kierowców, wsadził psa do auta i obiecał się zaopiekować. 

Czy zabrał do schroniska, czy do siebie? Nie wiem. Grunt że pies tego dnia nie został zmiażdżony przez tysiące rozpędzonych aut.


Porzucanie psów na Cyprze jest niestety dość popularne.


Animal Party reaguje i wzywa ludzi do zaprzestania porzucania swoich zwierząt domowych na polach po tym, jak w ubiegły wtorek pies zakłócił ruch na autostradzie Limassol – Nikozja. Po ogłoszeniu przez policję korka na autostradzie Limassol – Nikozja w pobliżu Ayios Tychonas, szef Animal Party Kyriacos Kyriacou powiedział Cyprus Mail, że porzucone zwierzęta często trafiają na autostrady.

„Kto nie chce już swojego zwierzaka, po prostu wypuszcza go gdziekolwiek, głównie na polach w wioskach, skąd zwierzęta przypadkowo trafiają na autostradę” – powiedział Kyriacou.

Przypomniał również przykład przypadku, w którym znaleziono osła spacerującego po autostradzie.

Co do wtorkowej akcji, policja przybyła na miejsce zdarzenia około południa i usunęła zbłąkanego psa, a ruch uliczny ruszył normalnie przed godziną 13:00. Tutaj reakcja kierowców była również godna podziwu. A właściciel psa? Pewnie jest bardzo dumny z siebie. Ode mnie szczególne oklaski.

„Zwierzęta znalezione na autostradach mogą łatwo spowodować wypadki” – dodał Kyriacou.

Według partii dla zwierząt, liderzy społeczności muszą podjąć odpowiednie działania wobec bezdomnych psów w swoich wioskach.


Problem zaczyna się od nieodpowiedzialnych właścicieli zwierząt domowych.


„To nastawienie musi się zmienić. Adopcja zwierzęcia musi być świadomą decyzją, a ludzie muszą przestać porzucać swoje zwierzaki, jakby nie miały dla nich znaczenia ”- dodał lider partii.

Ale tak niestety jest. Szczeniaczek szybko się nudzi, a potem przerasta nas odpowiedzialność. 

Mój pies jest członkiem rodziny, właścicielem mojego serca i najlepszym przyjacielem. Ale to, jaki charakter będzie miał wasz pies, jest tylko i wyłącznie w waszych rękach.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading