Kontrowersje wokół El Diablo

Utwòr Eleny Tsarinou, greckiej wokalistki reprezentującej Cypr w tegorocznej Eurowizji podbił serca publiczności nie tylko świetnym wykonaniem ale ròwnież tańcem.

Cypr w tym roku ma ogromną szansę na zwycięstwo. ” El Diablo” wzbudza emocje ale i wiele kontrowersji.

Wiele osòb doszukuje się plagiatu. Rzeczywiście fragmenty utworu przypominają dwa znane hity, ” Anywhere” Rity Ora oraz „Bad romance”, Lady Gaga. Polska publiczność zauważa podobieństwo Tsarinou do polskiej pisarki, Blanki Lipińskiej, autorki erotycznej książki „365 dni”. 


Utwòr zdobył publiczność w Europie, ale zgłoszenie  Cypru na konkurs piosenki Eurowizji wywołało oburzenie Cypryjczykòw.


Tłumy ustawiły się przed budynkiem cypryjskiego nadawcy Eurowizji, wykrzykując że piosenka promuje składanie kultu diabłu.

Wpływowy kościół prawosławny na Cyprze wkroczył do walki, gdy w lutym po raz pierwszy zaprezentowano utwór, wzywając do jego wycofania. Tysiące osób podpisało w tej sprawie internetową petycję.

„Musimy pozbyć się tego bluźnierstwa” – powiedział prawosławny ksiądz, który odmówił identyfikacji. „To zniewaga dla  Cypru i zagrożenie dla naszych dzieci”.


Cyprus  Broadcasting Corporation twierdzi, że piosenka jest o walce między dobrem a złem.

Bukmacherzy obstawiają zwycięstwo Cypru, a teraz kiedy skandalistka zakwalifikowała się już do finału, idź pan do diabła ze swoimi protestami.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading