Konsultacje w sprawie ZOO w Limassol

Wy także możecie wypowiedzieć się na temat ZOO w Limassol – jesteście za czy przeciw?

Gmina Limassol i Cypryjskie Centrum Badań i Edukacji Środowiskowej (CYCERE) ogłosiły rozpoczęcie konsultacji społecznych w sprawie przyszłości zoo w Limassol, które potrwają do końca lipca i będą odbywać się także online.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez gminę Limassol celem konsultacji społecznych jest zebranie opinii obywateli i zainteresowanych stron na temat przyszłości zoo w Limassol.

Opinia mieszkańców Limassol jest dla nas ważna – czytamy w oświadczeniu. 

Konsultacje odbywają się na stronie: https://kykpee.org/limassolzoo

Gmina przedstawia dwie opcje: pierwsza możliwość to trwałe zamknięcie ZOO rozbudowa publicznego ogrodu na tym terenie, natomiast alternatywą jest znacząca modernizacja ogrodu zoologicznego, tak aby stał się on autonomiczną i efektywną organizacją i ośrodkiem edukacyjno-badawczym, spełniającym wszystkie obowiązujące standardy dobrostanu zwierząt.

Ta druga opcja przewiduje również bardziej skoncentrowane podejście do lokalnej fauny, ze szczególnym naciskiem na działania na rzecz ochrony gatunków chronionych na Cyprze.

We wrześniu gmina zapowiada zorganizowanie końcowego spotkanie w tej sprawie ze wszystkimi zainteresowanymi stronami i obywatelami.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading