Koniec ze strajkami na lotniskach?

Rozmowy związkowców z ministerstwem transportu będą kontynuowane – strajk zawieszony

Przedstawiciele związków zawodowych i Ministerstwo Transportu spotkają się w najbliższy poniedziałek, aby porozmawiać o sporze na lotnisku w Pafos, który doprowadził do dwugodzinnego strajku piorunowego w sobotni wieczór.

Przedstawiciele związku spotkali się w poniedziałek z wicedyrektorem resortu transportu Yiannisem Nicolaidesem, w którym wzięli również udział przedstawiciele Hermes Airports i lotnictwa cywilnego, aby rozwiązać ten problem. Dyskusje będą kontynuowane w następny poniedziałek.

Przemawiając w poniedziałek rano, przed spotkaniem, minister transportu Yiannis Karousos powiedział, że prawa pracowników firm oferujących usługi naziemne na cypryjskich lotniskach są chronione, wyjaśniając, że zwolnieni pracownicy będą traktowani priorytetowo, gdy nowi kontrahenci będą zatrudniać pracowników.

Linie lotnicze bardzo skarżyły się na oligopol, wysokie opłaty, podczas gdy niektóre duże linie lotnicze ostrzegały nas, że wycofają się z Cypru – powiedział minister

Minister wyjaśnił, że postanowiono „zaoferować swobodny dostęp do lotnisk, otwierając w ten sposób rynek, aby zakończyć oligopol i wysokie opłaty”. Skutkiem tego, powiedział Karousos, było to, że „opłaty dla linii lotniczych spadły o 40 procent”.

Nowa firma rozpocznie zatrudnianie od osób obecnie zatrudnionych – zmiana nastąpi od 1 listopada, dlatego jest czas na to, aby ta zmiana nastąpiła – powiedział Karousos.

Minister przyznał jednak, że był zaskoczony po tym, jak nowa firma, która podpisała umowę z dużą linią lotniczą, już kilka godzin później ogłosiła, że ​​ma zwolnić nadwyżki personelu.

Petros Demosthenous, sekretarz okręgowy Sek Paphos, powiedział, że zwolnienie grozi w sumie 110 pracownikom – 70 w Pafos i 40 w Larnace,


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading