fbpx

Koniec z testami na lotniskach po przylocie na Cypr

Od 1. sierpnia obywatele i rezydenci nie będą mogli zrobić testów po przylocie na Cypr

Od 1 sierpnia 2021 r. opcja przeprowadzania badań laboratoryjnych po przylocie na lotniska w Larnace i Pafos będzie nadal oferowana tylko obywatelom Cypru i osobom zamieszkałym na stałe w Republice Cypryjskiej:

  • które otrzymały co najmniej pierwszą dawkę szczepionek dwudawkowych zaakceptowanych przez Republikę Cypryjską,
  • pasażerom małoletnim w wieku 12-15 lat
  • pasażerowie, u których medycznie udowodniono, że nie mogą być zaszczepieni

Wyżej wymienieni pasażerowie, jeśli podróżują z kraju, który należy do czerwonej kategorii i zdecydują się na wykonanie badania laboratoryjnego po przybyciu na Cypr, powinni pozostać w obowiązkowym reżimie samoograniczenia przez 72 godziny po przylocie. Będą musieli przeprowadzić po 72. godzinach od przyloty kolejne badanie laboratoryjne w kierunku COVID-19 i pokryć wszystkie koszty związane z badaniami.

Jeżeli wynik drugiego badania jest negatywny, ich kwarantanna zostaje przerwana.


Nowe przepisy obowiązują jedynie osoby, które przylatują na Cypr z innego kraju niż tego umieszczonego w kategorii zielonej – przypominamy, że Polska znajduje się w strefie zielonej.


W przypadku obywateli Cypru i legalnych rezydentów Republiki Cypryjskiej, którzy nie spełniają powyższych warunków, od 1 sierpnia 2021 r. muszą przestrzegać protokołu zdrowotnego obowiązującego w oparciu o kategoryzację krajów, z których podróżują na Cypr. 

Na przykład, jeśli zdecydują się na podróż na Cypr przy użyciu testu laboratoryjnego PCR, z kraju sklasyfikowanego w kategorii pomarańczowej, czerwonej lub szarej, muszą wykonać 72-godzinny test laboratoryjny przed wyjazdem.

Przypominamy, że ​​pasażerowie, którzy są w pełni zaszczepieni szczepionkami akceptowanymi przez Republikę Cypryjską, a także pasażerowie, którzy posiadają zaświadczenie o powrocie do zdrowia po 14 dniach od daty pobrania pozytywnego wyniku PCR (ważne przez 6 miesięcy) i posiadają Europejski Certyfikat Cyfrowy (EUDCC), są zwolnieni z wszelkich ograniczeń (nie jest wymagane badanie laboratoryjne i/lub kwarantanna).


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!