fbpx

Koniec z sms’ami? Specjaliści mają wątpliwości.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Dziś spotkanie Zespołu Epidemiologicznego z Ministerstwem Zdrowia

Pewne jest jedno – Minister Zdrowia chce stopniowej relaksacji środków, specjaliści twierdzą, że sytuacja epidemiologiczna na Cyprze jest stabilna – od dłuższego czasu dzienna ilość nowych zakażeń wynosi około 100, natomiast ilość osób przebywających w szpitalach nie zwiększa się.

Przedstawiciele ministerstwa twierdzą, że ograniczenia wyjścia z domów powinny pozostać przynajmniej do połowy marca. Prawdopodobnie zwiększona zostanie ilość dostępnych wyjść (sms’ów) z dwóch do trzech dziennie, być może zwiększona zostanie także ilość osób mogących jednocześnie przebywać w domach. Postulowana jest także zmiana w godzinie policyjnej – będzie obowiązywać od 22:00 do 5:00.


Ostateczne decyzje zostaną podjęte w czwartek przez rząd. Dzień wcześniej, Zespół Epidemiologiczny spotka się z Prezydentem Cypru oraz z przedstawicielami wszystkich partii politycznych.


Przypomnijmy, że największy problem jest w LImassol gdzie wskaźnik pozytywności wynosi 390,7 na 100 000 mieszkańców, w przeciwieństwie do innych okręgów w Famaguście wskaźnik to 45 na 100 000.

Aktualny dekret z ograniczeniami wygasa 28.02.2021 roku.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!