Koniec z maseczkami?

Dane są jasne – Cypr zakończył szóstą falę pandemii.

Cypr właśnie zakończył szóstą falę koronawirusa, który został wywołany głównie przez szczepy Omicron 5.1 i Omicron 5.2 – tak pokazują wykresy podłużnego badania Laboratorium Wirusologii Molekularnej Uniwersytetu Cypryjskiego.

Minister Zdrowia postanowił przekazać propozycję zmiany obostrzeń Radzie Ministrów po spotkaniu z Doradczym Komitetem Naukowym.

Zgodnie ze stosowną informacją z Ministerstwa Zdrowia, podczas spotkania postanowiono: 

  • zalecono używania maski w miejscach publicznych przez osoby należące do słabszych grup ludności oraz przez osoby, które spotykają się z osobami wysokiego ryzyka.  
  • zwiększyć pojemności restauracji, centrów rozrywki, kościołów, miejsc kultu religijnego, konferencji, targów, stadionów i kasyn do 100% ich pojemności.
  • wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy wszystkich jednostek szkolnych (przedszkola, szkoły podstawowej i średniej) przed powrotem do szkół na rozpoczęcie zajęć powinni poddać się testowi autodiagnostycznemu (autotestowi) lub szybkiemu testowi na wykrycie antygenu (szybki test)
  • dać bezpłatny dostęp do pakietu testów autodiagnostycznych (autotest) dla dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej (przedszkoli).

Co zdecyduje rząd – okaże się jeszcze dzisiaj.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading