fbpx

Koniec z bezpłatnymi testami na COVID19?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Minister Zdrowia zapowiedział, że podatnicy nie będą wiecznie ponosić kosztów szybkich testów antygenowych.

Portal szczepień był już otwarty dla wszystkich grup wiekowych minimum dwa razy, jeszcze w tym tygodniu zostanie otwarty dla wszystkich powyżej 18. roku życia. Niestety, zdaniem ministra zdrowia wiele osób nie chce się zaszczepić. Osoby te, aby móc korzystać z SafePass muszą wykonywać szybkie testy antygenowe do 72 godziny aby móc skorzystać na przykład z hoteli, restauracji czy wizyt w kinie czy teatrze,


Już wkrótce, od 1 lipca, cypryjski SafePass zostanie zastąpiony przez unijny GreenPass – aby go otrzymać trzeba będzie spełnić te same warunki co w przypadku dokumentu cypryjskiego.


Z tego co udało się ustalić cypryjskim mediom, w ministerstwie zdrowia trwa dyskusja na temat likwidacji darmowych punktów testowania. Bezpośrednio do tej kwestii odniósł się także minister zdrowia w Digital TV mówiąc:

Na pewnym etapie pandemii i po zaoferowaniu szczepionek wszystkim grupom wiekowym, jeśli ktoś zdecyduje się nie szczepić i jeśli użycie szybkiego testu będzie nadal wymagane, a prawdopodobnie będzie to potrzebne, podatnik nie może zapłacić za szybki test komuś, kto zdecydował się nie szczepić

Zgodnie z najnowszymi danymi minimum jedną dawka szczepionki zaszczepiono 60% uprawnionych – cel jaki postawiono to 65% do końca czerwca i można przypuszczać, że bezpłatne testy będą wykonywane do końca bieżącego miesiąca po wykonaniu celu szczepień.

Na razie program bezpłatnych testów jest kontynuowany normalnie – jak długo na to pytanie w chwili obecnej nikt nie potrafi odpowiedzieć.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!