fbpx

Koniec z anonimowością na Facebooku

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Rząd przedstawił projekt ustawy, który umożliwi organom ścigania śledzenie tożsamości osób publikujących na mediach społecznościowych, umożliwiając policji zabezpieczenie w razie potrzeby nakazów sądowych

Projekt nowelizacji dotyczy zatrzymywania danych telekomunikacyjnych w celu prowadzenia dochodzeń w sprawie przestępstw. Obecne prawo zezwala na zniesienie poufności w telekomunikacji, ale precyzuje, że dotyczy to „usługodawców”.


Cypr chce dostosować swoje przepisy do dyrektywy UE 2018/1972 w sprawie Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej.


Zgodnie z opinią prawną przedstawioną przez prokuratora generalnego termin „usługodawca” nie ma zastosowania do platform takich jak Facebook czy Twitter – co oznacza, że ​​policja nie może kierować wniosków o uchylenie poufności do tych platform mediów społecznościowych. Termin „usługodawca” zostanie zatem zastąpiony terminem „usługi łączności elektronicznej”.

Jak twierdzą media rząd przyjął ustawę 31 marca i ustawa została przedłożona parlamentowi – trudno powiedzieć czy parlament zajmie się przepisami jeszcze w tej kadencji.

Mamy nadzieję, że dzięki nowym przepisom skończy się hejt i oczernianie innych z fikcyjnych (lewych) profili na mediach społecznościowych…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!