Koniec z Annual Levy?

Zdaniem posłów roczna opłata 350€ jest bez sensu i jak najszybciej należy ją zlikwidować.

Parlamentarna Komisja ds. Energii, Handlu i Przemysłu opracowuje rozwiązanie problemu nakładania na przedsiębiorstwa opłaty w wysokości 350 euro, mając na celu uchwalenie przepisów prawnych przed przerwą wakacyjną, które zapewnią albo całkowite zniesienie lub stopniowe zniesienie określonej opłaty.

Na ostatnim posiedzeniu omówiono pięć projektów legislacyjnych zgłoszonych przez posłów, a Ministerstwo Finansów poprosiło o czas na uwzględnienie zniesienia opłaty w ramach ogólnej reformy podatkowej, nad którą pracuje.

Przemawiając po posiedzeniu komisji, jej przewodniczący, poseł DISY Kyriakos Hatzigianni stwierdził, że specyficzna opłata wprowadzona tymczasowo powinna była zostać zniesiona w pewnym momencie, ponieważ jest to podatek, który w żaden sposób nie przyczynia się do produktywności przedsiębiorstw i jest to nierozsądne.

Zaznaczył, że opłata ta na pewno generuje dochód dla państwa, jednak wyraził stanowisko, że w kontekście reformy podatkowej tę nieuzasadnioną opłatę należy zlikwidować i prowadzić nową politykę podatkową, która przy minimalnym wzroście powinna zrekompensować dochody państwa i ewentualnie usunąć Cypr z czarnych list.

Zaapelował do nowego rządu o jak najszybsze przedstawienie propozycji, jakie jest jego stanowisko i jak może uzupełnić tę kwotę. Dodał jednak, że Komisja będzie działać na podstawie harmonogramu i życzył sobie, aby przed zamknięciem parlamentu móc głosować w sprawie zniesienia 350 euro.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading