fbpx

Koniec testów dla nieszczepionych turystów!

Powołując się na poprawę sytuacji epidemiologicznej, rząd zmienił wymogi wjazdowe związane z koronawirusem. Nowe zasady wchodzą w życie 1 czerwca.

W pisemnym oświadczeniu ministerstwo transportu poinformowało, że wszyscy podróżujący, niezależnie od kraju pochodzenia, od 1 czerwca nie będą już musieli przedstawiać ważnego świadectwa szczepienia lub zaświadczenia o wyzdrowieniu z koronawirusa lub negatywnego wyniku testu.


Od 1 czerwca nie będzie już obowiązku okazywania świadectwa szczepienia, ozdrowienia lub negatywnego testu.


Przepustowość lotów była na bardzo wysokim poziomie, ruch pasażerski w maju szacował 77 proc. analogicznego okresu w roku poprzedzającym pandemię 2019, ze średnią 30000 pasażerów dziennie.

Oczywiście trwają starania, aby jeszcze bardziej zwiększyć tę szybkość i pojemność, a wyniki są dość pozytywne. Nie tylko osiągniemy, ale i przekroczymy cel, który wyznaczyliśmy w zakresie przepustowości i liczby pasażerów – powiedział minister transportu

Zapytany, czy piątkowa decyzja oznacza również zniesienie obowiązku używania masek na lotniskach, powiedział, że odtąd będą obowiązywać instrukcje ministerstwa zdrowia.

Zgodnie z opublikowanymi wczoraj wytycznymi, na lotniskach nie będzie trzeba nosić maseczek. Nie jest do końca jednak czy obowiązek ten zostanie utrzymanie w samolotach lecących z i na Cypr – ministerstwo poinformowało, że maseczki nadal będą obowiązkowe w środkach transportu publicznego.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!